6. kolejka – Zapowiedź!

Dlaczego sąsiad z tabeli. Bowiem drużyna z Wesołej po pięciu rozegranych kolejkach zajmuję 5. pozycję z dorobkiem 8 punktów. Górnik wyprzedza „Cidry” tylko i wyłącznie lepszym bilansem bramkowym, który w zasadzie nie może nam jednoznacznie powiedzieć, która z tych drużyn wyjdzie ze środowego pojedynku zwycięsko.

Piłkarze z Wesołej każdego roku znajdują się w czołówce ligowej tabeli, patrząc kilka sezonów wstecz zawsze aspirują do awansu jednak pod koniec sezonu coś szwankuje i drużyna traci punktu ze znacznie niżej notowanymi drużynami. W tym sezonie nasi przeciwnicy również dobrze rozpoczęli sezon remisując na jakże gorącym terenie w Tychach z tamtejszym GKS-em 1-1.
2 kolejka: ŁTS Łabędy – Górnik Wesoła 0-0
3 kolejka: Górnik Wesoła – Milenium Wojkowice 2-0
4 kolejka: MKS Myszków – Górnik Wesoła 1-2
5 kolejka: Górnik Wesoła – Źródło Kromołów 1-2.
Jak widać piłkarze z Wesołej są jak dotychczas w dobrej formie, a co przyniesie środowy mecz?

Natomiast, co w obozie „Cidrów”? O słabym początku sezonu chyba już wszyscy w Radzionkowie zapomnieli. W meczu z liderem – drużyną KS Częstochowa piłkarze pokazali, do kogo będzie należeć liga w tym sezonie i kogo należy się obawiać. W ostatnim meczu Ruch Radzionków wygrał w Lublińcu z tamtejszą Spartą 2-0 po golach jakże skutecznego Kajdy (przyp.red. 2 gole w 3 meczach) oraz Ficulaka.

Mecz pomiędzy Ruchem i Górnikiem odbędzie się w Środę 5 września na stadionie Ruchy przy Narutowicza 11.
Początek spotkania o godzinie 17:00 ! Wszystkich serdecznie zapraszamy !