Ruch zagrał z “GieKSą”. Lekcja od I-ligowca

Ruch Radzionków przegrał sparing z GKS-em w Katowicach. I-ligowcy ograli “Cidry” 6:0, do przerwy prowadząc różnicą dwóch goli.

– To była dla nas jedna z cenniejszych lekcji, jakie mogliśmy w ostatnim okresie zdobyć. Dotknęliśmy innego poziomu piłki nożnej. Zrobimy wszystko, by wyciągnąć z tego spotkania naukę – skomentował trener Marcin Dziewulski.

Katowiczanie pierwotnie mieli w sobotę zagrać ligowy mecz z Resovią Rzeszów, ale spotkanie ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem wśród graczy z Podkarpacia zostało przełożone. – We wtorek zadzwonił trener Rafał Górak z propozycją sparingu. Zmodyfikowaliśmy nieco swoje plany, ale każdy z zawodników się do tego dostosował. Chcieliśmy wypaść dobrze i mimo słabszego wyniku chcę widzieć również pozytywy. Mieliśmy swoje momenty, a uwypuklone mankamenty będzie można poprawiać w trakcie przygotowań do rundy wiosennej – komentuje trener Dziewulski.

Jeszcze przed przerwą Mateusza Szukałę pokonywali Bartosz Jaroszek i Danian Pavlas. Po zmianie stron w bramce “Cidrów” stanął Rafał Strzelczyk, który po piłkę sięgał do siatki po uderzeniach Szymona Kiebzaka, dwóch trafieniach Patryka Szwedzika i niefortunnej interwencji Tomasza Harmaty. Gospodarze byli stroną przeważającą, ale radzionkowianie też mieli swoje okazje. Pod bramką Dawida Kudły brakowało im jednak skuteczności. – Kilka bramek straciliśmy w kuriozalny sposób. Momenty, w których biega się za piłką są frustrujące, ale mieliśmy też swoje sytuacje. Zebraliśmy cenne doświadczenie, nie mam obaw o morale zespołu. To był mecz towarzyski, potrafimy sobie radzić z porażkami i szczerze o nich rozmawiać, a na najbliższe tygodnie mamy swoje plany. Chcę, by udali się na urlopy z dobrym nastawieniem – zapowiada trener Dziewulski.

GKS Katowice – Ruch Radzionków 6:0 (2:0)
1:0 – Bartosz Jaroszek 24′
2:0 – Danian Pavlas 28′
3:0 – Szymon Kiebzak 47′
4:0 – Patryk Szwedzik 53′
5:0 – Patryk Szwedzik 67′
6:0 – Tomasz Harmata 83′-sam

GKS Katowice: Kudła – Woźniak, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Sanocki, Jaroszek, Urynowicz, Samiec-Talar – Kozłowski. Skład w drugiej połowie: Królczyk – Wojciechowski, Gierach, Jaroszek, Rogala, Pavlas – Kiebzak, Samiec-Talar (60′ Urynowicz), Figiel, Szwedzik – Woźniak. Trener: Rafał Górak.

Ruch: Szukała (46′ Strzelczyk) – Banaś (53′ Kopeć), Turczyn (46′ Siwy), Otwinowski (46′ Harmata), Ćwielong – Piecuch (80′ Dudziński),Pietryga, Kuliński (70′ Baran), Gwiaździński (66′ Turczyn), Bougduiga – Wojsyk (66′ Zalewski). Trener: Marcin Dziewulski.