Amine Boudguiga przedłuża umowę z klubem

Niepowtarzalny boiskowy styl, przebojowość, południowy temperament. Amine Mohamed Bougduiga to kolejny zawodnik, który przedłuża swój kontrakt z „Cidrami”. Tunezyjczyk podpisał umowę, która będzie obowiązywać do czerwca 2023 roku. – Amine wie, że ten czas, który spędzi w Radzionkowie ma zamienić na liczby w postaci goli i asyst – mówi trener Marcin Dziewulski.

30-latek trafił do nas zimą 2019 roku. W ciągu dwóch lat rozegrał 50 spotkań o stawkę, w których zdobył 19 goli i zanotował 5 asyst.
– Niełatwy charakter i temperament, ale bardzo duża, piłkarska jakość. Amine to indywidualista, potrzebuje wiary w niego. Chcemy mu jej dostarczyć tak, by złapał pewność siebie. Do tego pracujemy nad jego atutami, bo chcemy ten afrykański typ grania wykorzystać dla siebie. Szaleństwo w jego grze daje sporo plusów, ale chcemy, by miało miejsce bliżej bramki rywala a nie w strefie, w której lepiej podać piłkę, niż ją prowadzić. To najszersze pole do pracy nad tym zawodnikiem. – charakteryzuje ofensywnego gracza szkoleniowiec Ruchu.

W ciągu dwóch lat Tunezyjczyk 🇹🇳 stał się ważną częścią zespołu. – Szatnia bardzo lubi Amina, ale on jakby wciąż w siebie nie wierzył. Jest w klubie już dwa lata, a wciąż nie udziela się na tyle, na ile by mógł. Dlatego chcemy go bodźcować do aktywności, żeby poczuł się bardzo ważny w naszej grupie. Za tym powinna pójść pewność siebie i skuteczność pod bramką rywala. – zapowiada Marcin Dziewulski.

Aminowi gratulujemy nowej umowy, życzymy zdrowia, sportowej formy oraz wciąż rosnącej liczby asyst, goli i rywali „wkręconych” w murawę.

Minimum 4 znaki