Artur Skowronek: Stworzyć prawdziwy kolektyw

– Co będzie głównym celem zgrupowania w Rybniku-Kamieniu?

– Założenie główne, podstawowe, fundamentalne na te siedem dni pracy w Rybniku to stworzenie z tego zespołu prawdziwego kolektywu, który zjednoczony pójdzie do walki o ligowe punkty, jaka czeka nas już za miesiąc, i przez czternaście kolejek. Jeśli ten kolektyw uda się stworzyć, to jestem spokojny o naszą grę, i w obronie i w ofensywie.

– Praca nad obroną i atakiem, czyli nad taktyką, to piłkarskie zadanie na czas obozu?

– Dokładnie tak, praca nad elementami taktycznymi to nasze główne czysto piłkarskie zadanie na obóz. Oczywiście pracować też będziemy nad tym aby podtrzymać wytrenowane wcześniej zdolności motoryczne. A przypadku niektórych zawodników będzie trzeba pod tym względem jeszcze dokręcić śrubę.

– Jak będzie wyglądała Wasza praca?

– Na pewno na drużynę czekały będą dwa treningi codziennie. Wplatane w to będą też każdego dnia zajęcia taktyczne, w formie przede wszystkim rozmów z drużyną czy indywidualnie z poszczególnymi zawodnikami. Do tego dojdą zajęcia wyrównawcze.

Obóz podsumują gry kontrolne.

– Tak, obóz zwięńczą dwa sparingi w sobotę, zagrane na dwa składy, podczas których powinno być już widać efekty naszej pracy w Rybniku. Przed południem zmierzymy się z piątoligowym niemieckim zespołem, wieczorem zagramy zaś z Ruchem Zdzieszowice.