“Cidry” sprawdzą się z AKS-em Mikołów

Piąty mecz sparingowy tej zimy czeka piłkarzy Ruchu Radzionków w najbliższą sobotę. Po czterech dotychczasowych zwycięstwach piłkarze “Cidrów” sprawdzą się na tle grającego w II lidze śląskiej AKS-u Mikołów.

Mikołowianie, którzy w ubiegłym sezonie w cuglach wywalczyli awans do świeżo tworzonej II ligi śląskiej. Drugi szczebel rozgrywkowy w regionie okazał się dla zespołu AKS-u wymagający. Beniaminek na półmetku zmagań jest szósty w tabeli, choć aspiracje i skład jakim dysponuje w przedsezonowych przewidywaniach predestynował go do gry o miejsce w ścisłej czołówce. Naszpikowani graczami z ogromnym doświadczeniem na szczeblu centralnym zawodnicy z Mikołowa (Łukasz Janoszka, Szymon Kapias, Adam Danch, czy Mariusz Gancarczyk) grali jednak w kratkę – potrafili przegrać w Częstochowie z rezerwą tamtejszej Skry aż 1:9, by raptem kilka tygodni później rozbić w Miedarach Orłą 9:0. W trakcie rundy jesiennej doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca AKS-u – architekta awansu do II ligi śląskiej, Adama Krzęciesę, zastąpił doskonale znany w regionie Marcin Domagała. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny po rundzie jesiennej są mający po 6 trafień Łukasz Janoszka, Kamil Ściętek i Damian Wasiak, a tuż za nimi z 5 golami pozostaje Damian Furczyk.

Zimą mikołowianie rozegrali dotychczas 2 sparingi, w obu rywalizując z drużynami z IV ligi. Ograli Odrę Wodzisław Śląski 3:2, a tydzień później ulegli Dramie Zbrosławice 2:5. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki mają tymczasem już 4 tegoroczne gry kontrolne. Z każdej z nich wychodzili zwycięsko.

Mecz Ruchu Radzionków z AKS-em Mikołów zostanie rozegrany w Radzionkowie. Początek starcia na boisku przy Knosały w sobotę o godzinie 13:00.