„Cidry” w drodze do Cieszyna – kolejni na testach

Ale szkoleniowicy Ruchu podczas pobytu na obiektach cieszyńskiego MOSiRu powinni mieć do swojej dyspozycji dwudziestu czterech zawodników. Jeszcze dziś wieczór spodziewany na zgrupowaniu jest boczny obrońca Bartosz Bobrowski (rocznik 1987, ostatnio Stal Otwock), a we wtorek dojechać powinien stoper Maciej Dyczek (rocznik 1990, ostatnio LZS Leśnica).

Trener Artur Skowronek tak rozrysował plany swojej drużyny na czas obozu: Jesteśmy w sytuacji, że stajemy przed koniecznością budowania zespołu właściwie od nowa, dlatego musimy oczywiście skupić się przede wszystkim nad naszymi założeniami taktycznymi, bo najważniejsze jest byśmy się na boisku dobrze rozumieli, i żeby zespół wiedział czego od niego wymagam. Poświęcimy sporo czasu na analizy i próbę przełożenia tego na boisko. Ale oczywiście, żeby przejść do zadań taktycznych, musimy stworzyć fundamenty w postaci właściwego przygotowania fizycznego. Na pewno w Cieszynie solidnie popracujemy więc też nad tymi elementami, na przykład nad motoryką. Ale też nad tym, na czym bezpośrednio bazować będziemy musieli na ligowych boiskach, czyli nad wytrzymałością specjalną i siłą specjalną. Nie da się naturalnie powiedzieć, że po tym niespełna tygodniu obozu będziemy już optymalnie przygotowani fizycznie. Potrzeba na to czasu, ale na pewno bardzo mocno będziemy nad tym pracować i organizmy zawodników będą mocno obciążone. Po trzecie, chcemy to wszystko posklejać także od strony mentalnej, bo bardzo chciałbym by zespół, który wróci do Radzionkowa był prawdziwym monolitem. No i oczywiście sparingi, w których będę sprawdzał zawodników, którzy są testowani. Bo inna rzecz to wsiąść z nami do autobusu czy dojechać na zgrupowanie, a inna zostać piłkarzem Ruchu Radzionków.

W radzionkowskiej drużynie nie ma już Vladimíra Baláta, który po okresie wypożyczenia powrócił do Górnika Zabrze. Do Cieszyna nie udał się z zespołem także Dawid Jarka, który najpewniej odejdzie z klubu.

Na miejscu podopieczni trenera Skowronka rozegrają dwa sparingi. W środę o godzinie 11:00 zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, a o godzinie 17:00 tego samego dnia podejmą Pniówka Pawłowice Śląskie. W drodze powrotnej z obozu,  w sobotę 9 lipca, drużyna zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a do tego spotkania dojdzie o godzinie 17:00 w Zbrosławicach.