Ciekawostki po debiucie w Radzionkowie

Dawid Krzemień – autor dwóch premierowych trafień na nowym boisku w Radzionkowie – zdobył swoją czwartą i piątą bramkę ligową, a tym samym wysunął się na samodzielne drugiej miejsce w drużynie pod względem dorobku bramkowego. Łącznie z Pucharem Polski ma na koncie osiem goli, co także w tym szerszym zakresie czyni go drugim strzelcem zespołu.

Mikołaj Łabojko w meczu ze Stilonem w swoim dwudziestym drugim występie dla Ruchu zapisał na swoje konto pierwszą asystę.

Niespełna osiemnastoletni Oktawian Kopica w sobotę zadebiutował w żółto-czarnej koszulce, i poprzez swoją przytomną reakcję miał duży udział przy drugim golu Ruchu.

O tym, że było to pierwszy mecz Ruchu w Radzionkowie po czterdziestu czterech latach napisano już wszystko. Ostatni raz „Cidry” grali we własnym mieście, kiedy jeszcze poprzedni stadion przy ulicy Narutowicza znajdował się w graniach Radzionkowa.

Dzięki zwycięstwu nad drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego Ruch przerwał niechlubne serie pięciu meczów bez wygranej i trzech bez zdobytej ani jednej bramki. A zarazem po raz pierwszy od ośmiu spotkań strzelił do bramki przeciwnika więcej niż jednego gola.

Tym samym żółto-czarni przesunęli się w tabeli na jedenaste miejsce. Ale wciąż przewaga punktowa nad potencjalnymi drużynami zagrożonymi spadkiem jest minimalna. Warto jednak zauważyć, że Ruch ma rozgranym jeden mecz mniej od rywali.

Sponsorem meczu była firma: