Ciekawostki po meczu z Piastem II Gliwiach

Daniel Skalski w Gliwicach po raz czterdziesty wystąpił w barwach Ruchu Radzionków.

Rekordu kolejnych zwycięstw w tym sezonie nie będzie! Licznik żółto-czarnych po remisie z Piastem II zatrzymał się na dwunastu tryumfach jeden po drugim. Tym samym radzionkowanie zapiszą się w historii liczonej od początku lat dziewięćdziesiątych jako współlider wraz z drużyną z 2009 roku występującą wówczas w trzeciej lidze.
Możemy za to liczyć teraz mecze bez porażki, a sobotnie spotkanie było już trzynastym takim z rzędu. To najlepszy wynik od drugoligowego sezonu 2009/2010, w którym „Cidry” nie przegrały dziewiętnastu kolejnych ligowych spotkań.

A wraz z bezbramkowym remisem w Gliwicach zakończyła się także inna fenomenalna passa meczów ze strzelonym co najmniej jednym golem. Ruch po raz pierwszym w tym sezonie nie znalazł drogi do bramki przeciwnika, a wcześniej czynił to w dwudziestu trzech kolejnych meczach, co zapisane zostanie jako nieoficjalny klubowy rekord.
Po raz ostatni „Cidry” zeszły z boiska bez strzelonego gola w lidze niemal rok temu, bo 27 maja 2017 roku w spotkaniu ze Slavią Ruda Śląska.

Remis w Gliwicach na otwarcie dwudziestej czwartej kolejki zdawał się wskazywać na stratę przez radzionkowian kilku punktów z przewagi w tabeli. Potem okazało się jednak, że dwaj najgroźniejsi rywale także podzielili się punktami ze swoimi przeciwnikami, a zatem dystans Ruchu nad drugą Przemszą Siewierz wynosi nadal dziesięć punktów (a w praktyce jedenaście). W sezonie 2014/2015 po dwudziestu czterech rozgranych meczach przewaga „Cidrów” nad grupą pościgową wynosiła dwanaście oczek, choć Ruch miał wówczas na swoim koncie ogółem o trzy punkty mniej niż obecnie.

Minimum 4 znaki