Ciekawostki po meczu z Polonią Łaziska Górne

Dla Damiana Sadowskiego meczu z Polonią w Łaziskach Górnych był setnym występem w barwach Ruchu Radzionków! Zawodnik ma w tym czasie na swoim koncie trzydzieści siedem bramek, a zaliczona przy drugim golu w inauguracyjnym rundę wiosenną meczu asysta była jego czterdziestą siódmą.

Wspomniana druga bramka przeciwko Polonii była zarazem siedemdziesiątym golem strzelonym przez Roberta Wojsyka dla „Cidrów”. Najskuteczniejszy napastnik całej grupy pierwszej HAIZ czwartej ligi śląskiej na osiągnięcie tego rezultatu potrzebował sto trzy meczów. Jeśli jednak dodamy, że obok bramek ma on już na swoim koncie od pewnego czasu trzydzieści asyst, okazuje się, że statystycznie niemal w każdym meczu rozegranym w żółto-czarnych barwach miał swój decydujący udział przy zdobytej bramce.

Wyjazdowa wygrana z Polonią w Łaziskach Górnych nie mogła być zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w czwartej lidze Ruch Radzionków zawsze zwyciężał tak na inaugurację rundy wiosennej, jak i w pierwszym meczu w Nowym Roku na boisku przeciwnika.