Ciekawostki po wyjeździe do Ornontowic

Jedynym okrągłym indywidualnym osiągnięciem zawodnika w meczu z Gwarkiem jest sześćdziesiąty mecz w barwach Ruchu Radzionków Konrad Bąka.

My jednak musimy wrócić do poprzednich meczów, bo w przypadku trójki naszych piłkarzy (Marcin Dziewulski, Karol Kajda i Marcin Trzcionka) na naszej stronie nie znajdują się pełne statystyki, gdyż nie uwzględniają one meczów regionalnego Pucharu Polski do 2009 roku.

Marcin Dziewulski w tych spotkaniach rozegrał cztery mecze. Zatem spotkanie z Szombierkami w Bytomiu (1:3) było jego sto dziewięćdziesiątym meczem w żółto-czarnych barwach.

Do dorobku Karola Kajdy doliczyć należy dwanaście meczów i aż czternaście goli.

Marcin Trzcionka ma zaś w rzeczywistości jedenaście meczów i dwa gole więcej. Zatem w spotkaniu z RKS Grodziec (2:2) ubrał koszulkę Ruchu w swoim dwieście trzydziestym spotkaniu.

Ruch Radzionków pewnie wygrał w Ornontowicach drugie z rzędu spotkanie wyjazdowe, dzięki czemu znacząco poprawił swój bilans punktowy i bramkowy z początku sezonu. Wciąż nie zmienia to jednak faktu, że jest to najsłabszy wynik od czasu gry w czwartej lidze śląskiej (w zeszłym sezonie po siedmiu meczach mieliśmy dwa punkty więcej), a liczba dwunastu straconych goli aż dwukrotnie przewyższa najgorszy wynik z poprzednich trzech lat!