Ciekawostki wyjazdowej wygranej z Agroplonem

Marcin Trzcionka w Namysłowie rozegrał swój dwieście siedemdziesiąty mecz w barwach Ruchu Radzionków!
Warto zauważyć, że tym razem nie zapisał się w statystykach bramką czy asystą, a mimo to Ruch wygrał. Dotąd w tym sezonie w lidze, jeśli “Cidry” zdobywały trzy punkty, to zawsze z udziałem swojego kapitana przy golach.

Od powrotu do gry po kontuzji imponuje skutecznością Dawid Krzemień. Mecz z Agroplonem był trzecim z rzędu (łącznie z Pucharem Polski), w którym trafił do siatki. Łącznie w ten sposób ma w lidze trzy gole, i tym samym jest drugim strzelcem zespołu na tym najważniejszym froncie.
A zdobywając tego gola przełamał impas rzutów karnych wykonywanych w tym sezonie przez Ruch. W pierwszej połowie tego spotkania jedenastki nie wykorzystał Robert Wojsyk, w spotkaniu z Piastem Żmigród nie trafił z rzutu karnego Damian Sadowski, a w pucharowym meczu z Orkanem Dąbrowa Wielka pomylił się Trzcionka. Co ciekawe w lidze przeciwko Ruchowi nie wykorzystali rzutów karnych piłkarze Miedzi II Legnica i Warty Gorzów Wielkopolski, a sztuka ta udało się jedynie w Pucharze Polski piłkarzowi Sokoła Orzech.

Mateusz Hermasz
także w drugim kolejnym ligowym meczu zdobył gola. Tym samym ma już w lidze dokładnie tyle samo trafień ile zaliczył w całym poprzednim sezonie w czwartej lidze.

Wygrana w Namysłowie to pierwsze trzy punkty przywiezione z wyjazdu w tym sezonie w lidze, a zarazem pierwszy wygrany mecz (licząc ligę i baraże) na stadionie rywala od końcówki kwietnia, kiedy w czwartej lidze radzionkowianie zwyciężyli z MKS Myszków. Łącznie impas na wyjazdach trwał dziewięć meczów.
Był to także drugi z rzędu mecz na wyjeździe bez straconej bramki. To także warty uwagi fakt, bowiem w poprzednim sezonie taka sztuka udała się “Cidrom” tylko raz i trwała trzy mecze – w rundzie wiosennej przeciwko RKS Grodziec, MKS Myszków i Piastowi II Gliwice.

Co ciekawe także passa dwóch kolejnych zwycięstw ligowych nie zdarzyła się radzionkowianom od przełomu kwietnia i maja tego roku, no chyba, że w jedną passę połączymy wygrany barażowy rewanż z Polonią Bytom i inaugurację sezonu w trzeciej lidze z Miedzią II Legnica.