Cziba, Sadowski i Suchecki nadal w Ruchu

Wcześniej informowaliśmy, że w nadchodzącym sezonie barwy Ruchu Radzionków reprezentować na pewno będą: Aleksander Lipiński, Tomasz Wandzik, Łukasz Dębski, Patryk Cepek, Rafał Zaborowski, Tadeusz Urbainczyk, Marcin Hoinkis i Helder Rodrigues, do których doliczyć należy zakontraktowanych: Piotra Rockiego, Adama Giesę i Andrzeja Buchcika. Wraz z Damianem Czibą, który będzie kontynuował swoje występy w żółto-czarnych barwach, a także Damianem Sadowskim, który będzie wypożyczony do nas na kolejny sezon oraz Tomaszem Sucheckim, który miał kilka innych ofert, ale mając ważny kontrakt z Ruchem zdecydował się pozostać w klubie mamy zatem czternastu piłkarzy mających pewne miejsce w zespole.
Do tej grupy lada dzień dołączy Rafał Strzelczyk, który powinien zostać wykupiony z Miedar. Ważny kontrakt ma ponadto Kamil Pysno, jednak nad którego przydatnością do zespołu sztab szkoleniowy będzie się jeszcze zastanawiał w pierwszym tygodniu przygotowań, jakich pierwszy dzień w poniedziałek 14 lipca.
Z tej szesnastki, poza Kamilem Pysno, niepewny jest jeszcze ostateczny los Heldera Rodriguesa, który przez trzy dni przebywał będzie na testach w Gwardii Koszalin.

Z kadry z poprzedniego sezonu, jak już podawaliśmy, odeszli Łukasz Gad, Wojciech Popiel, Łukasz Janczarek i Mateusz Sroka. Dziś wiemy ponadto, że Radzionków opuści także Jakub Szramek, który nie wyraził zainteresowania występami na poziomie czwartej ligi.
Przyszłość pozostałych zawodników rozstrzygnie się w pierwszych dniach przygotowań, podczas których pojawią się również piłkarze testowani. Ogólnie kadra drużyny w sezonie 2014/2015 będzie liczyła 21 zawodników.

Prezes Marcin Wąsiak o sytuacji kadrowej w drużynie:
Obecnie mamy szesnastu na dwudziestu jeden potrzebnych zawodników. W pierwszym tygodniu treningów większość z brakujących miejsc powinna zostać obsadzona. Mamy zaproszonych kilku piłkarzy i będziemy oceniać ich przydatność do drużyny. Z graczy z pola poszukujemy jeszcze jednego środkowego pomocnika, jednego stopera i lewego obrońcy. Lewego obrońcę akurat mieliśmy już dawno potwierdzić, ale niestety temat troszkę się przeciąga. Kandydaci na te pozycje są, ale nie chcemy jeszcze podawać nazwisk. Wiemy jedynie, że w barwach Ruchu Radzionków nie będzie już występował Jakub Szramek, który nie był zainteresowany występami w czwartej lidze. Zgodę na trzydniowe testy w Gwardii Koszalin otrzymał z kolei Helder Rodrigues. Jeśli dojdzie do transferu to wtedy będziemy musieli poszukać jeszcze kogoś na jego miejsce. Do rozwiązania została jeszcze kwestia bramkarzy. Łącznie chcemy mieć trójkę bramkarzy, w tym jednego młodego, który będzie się uczył. Mamy zaproszonych pięciu młodych zawodników z UKS Ruch Chorzów i mamy nadzieję, że któryś z nich wpadnie nam w oko. Po pierwszym tygodniu treningów i dwóch sparingach od 21 lipca powinniśmy już trenować w zamkniętej dwudziestojednoosobowej kadrze.