Do trzech razy sztuka – jutro mecz w Grodźcu

Tak naprawdę zła seria wyjazdowa naszej drużyny trwa o wiele dłużej. Ostatni raz trzy punkty radzionkowianie przywieźli z boiska Slavii Ruda Śląska 21 września 2019 roku, a więc jedenaście miesięcy temu. Tym bardziej komplet punktów jest jutro wyczekiwany.

Kolejkę wcześniej od ostatniej wyjazdowej wiktorii „Cidry” ostatni raz zmierzyły się w oficjalnym meczu z zespołem z dzielnicy Będzina. Wtedy w Radzionkowie padł remis 2:2.

Z wyjazdów do Grodźca Ruch ma raczej dobre wspomnienia. Z czterech takich wizyt trzy raz wrócił z kompletem punktów (wygrane 3:0, 2:0 i 1:0), a tylko w sezonie 2016/17 doznał tam porażki 1:2.

Tydzień temu żółto-czarni sięgnęli po pierwsze punkty w tym sezonie, i z trzema oczkami plasują się w dolnej połowie stawki. Drużyna naszego rywala, która także rozegrała trzy mecze (jeden mecz nie odbył się z uwagi na sytuację epidemiczną) sięgnęła dotąd tylko po jeden punkt, dwa razy grając przed własną publicznością. Z tym dorobkiem w tabeli plasują się na razie na przedostatnim miejscu.
Z pewnością podobnie jak Ruch, powtarzają sobie, że do trzech razy sztuka, i zrobią wszystko by w trzecim meczu u siebie wygrać. Z pewnością zapowiada się więc ciekawy mecz. Zresztą w Grodźcu zawsze mecze tych drużyn dobrze się oglądało.