Dwóch Litwinów testowanych w Radzionkowie.

– Skupialiśmy się na dzisiejszych zajęciach na motoryce, a po takim obciążeniu trudno coś powiedzieć o piłkarskich umiejętnościach opierając się na kończącej trening gierce – nie podejmuje się narazie oceny wymienionych graczy Skowronek.

Arvydas Vekutis i Eimantas Marozas to litewscy zawodnicy którzy chcą spróbować sił w Radzionkowie. Vekutis ma 24 lata. Jest środkowym pomocnikiem, ostatnio grał w litewskim FK Szawle, w przeszłości reprezentował też barwy Zalgirisu Wilno. Ma za sobą również występy w estońskim JK Sillamäe Kalev, białoruskim Nioman Grodno, i litewskim Kruoja Pakruojis.

Z kolei Marozas to 26-letni napastnik, ostatnio strzelający bramki dla ekstraklasowego zespołu z Litwy, Atlantasu Kłaipeda. Wcześniej grał w pierwszoligowych drużynach litewskich: Atletas Kowno, FK Szawle i FK Silute, oraz estońskim JK Tammeka. Na początku 2010 roku był na testach w Górniku Zabrze.

Adam Giesa to dobrze znany śląskiej publiczności ofensywny pomocnik. Urodzony w 1982 roku piłkarz u progu kariery zadebiutował w naszej Ekstraklasie w barwach katowickiego GKS-u. Później grał dla Rozwoju Katowice, Szczakowianki Jaworzno, Kolejarza Stróże i Walki Makoszowy. Ostatni sezon spędził w Ruchu Zdzieszowice.

Mateusz Dreszer to 20-letni wychowanek niemieckiego SSV Groß Santersleben/Hermsdorf 1995. Syn znanego bramkarza, Mirosława Dreszera sam jest napastnikiem. Do tej pory w Polsce grał w młodych drużynach Ruchu Chorzów i Polonii Bytom, zaś ostatni sezon spędził w Poloni Łaziska Górne.

Artur Skowronek szuka również środkowych obrońców do gry w swoim zespole. Tomasz Rzepka, Andrzej Niewulis i Kamil Szymura w przyszłym sezonie nie będą bowiem reprezentowali barw Ruchu. – To jest teraz nasza największa bolączka co bardzo mnie martwi i przede wszystkim na tą pozycję musimy znaleźć ludzi. Na dziś naszym zawodnikiem jest jednak Jan Beliancin który potrafi grać na tej pozycji i mam nadzieję że z nami zostanie – mówi Skowronek.