Gwarek Ornontowice – Ruch 3:4

Ruch Radzionków wygrał 4:3 z Gwarkiem w Ornontowicach. W 30 minucie meczu po centrze Andrzeja Piecucha wynik otworzył strzałem głową Rafał Otwinowski, jednak pięć minut później pechowo interweniujący przed linią bramkową Tomasz Harmata po uderzeniu byłego piłkarza Ruchu Kevina Rockiego skierował futbolówkę do własnej bramki. Mimo wielu szans gości wynik do przerwy się nie zmienił. Po zmianie stron od początku Ruch miał problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji, i w 67 minucie stracił drugiego gola, kiedy głową do siatki Rafała Strzelczyka piłkę skierował niepilnowany na długim słupku Lewandowski. W 81 minucie po wrzutce rezerwowego Adama Barana strzałem głową wyrównał wprowadzony w przerwie Amine Boudguiga. Dwie minut później po rzucie rożnym i uderzeniu głową Rafała Kulińskiego do siatki piłkę skierował z bliska rezerwowy Kamil Banaś, ale po kolejnych stu dwudziestu sekundach stan meczu po kontrze wyrównał Lewandowski. W tym szalonym meczu zwycięstwo Ruchowi w doliczonym czasie gry po wstrzeleniu piłki przed bramkę przez innego zmiennika Mateusza Pietrygę dał Rafał Otwinowski.

4 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 28 sierpnia 2021, godz. 17:00
Gwarek Ornontowice – Ruch 3:4 (1:1)
0:1 – Otwinowski 30.
1:1 – Harmata 35. (samobójcza)
2:1 – Lewandowski 67.
2:2 – Boudguiga 81.
2:3 – Banaś 83.
3:3 – Lewandowski 86.
3:4 – Otwinowski 90.
Gwarek: Spałek – Mizera (90. Mazur), Majeranowski, Jedyński, Miłek (87. Stosiek), Zdrzałek, Boczar (80. Raczyński), Gogataschvili (87. Kowalik), Lewandowski, Rocki, Steuer. Trener: Biliński.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński (79. Pietryga), Turczyn (70. Siwy), Kopeć (77. Banaś), Kuliński, Piecuch (59. Baran), Wojsyk (46. Boudguiga). Trener: Dziewulski.