Inwestycje na stadionie w przerwie letniej

– Letni okres przygotowawczy do nowego sezonu ligowego był w Ruchu Radzionków wyjątkowo intensywny i nie mam tu na myśli typowych kwestii związanych z budową i uzupełnieniem kadry pierwszej drużyny. Oczywiście w kadrze zespołu zaszło sporo zmian, ale o tym już szeroko pisaliśmy za pośrednictwem klubowej strony internetowej czy magazynu “Ciderland”, i te informacje z pewnością kibicom znane się bardzo dobrze. Chciałem się tu skupić raczej na pracach na obiekcie, które zmuszeni jesteśmy wykonać, a kibice odwiedzając stadion przy okazji spotkań ligowych nie są w stanie ich wszystkich zauważyć.

Boiska:
Płyty boisk zostały poddane solidnej renowacji. Płyta główna najpierw została bardzo krótko przycięta, a następnie miejsca gdzie trawa została zniszczona, została uzupełniona trawą rozwijaną z rolki. Został zakupiony specjalny nawóz, który wydatnie przyczynił się do porostu gęstej trawy. Dzisiaj znów możemy się szczycić jakością boiska głównego. Trawa jest gęsta, a boisko równe. Boisko treningowe również zmieniło swoje oblicze. Co prawda jeszcze odbiega ono jakością od tego, co powinno prezentować, jednak można stwierdzić, że jest dużo lepsze. Wymagało to również nakładu pracy i środków finansowych. Na boisku przy udziale całej drużyny seniorów zostały rozsypane dwadzieścia dwie tony ziemi, dzięki czemu uzupełniliśmy nierówności i zrobiliśmy solidne podłoże do zasiewu trawy i uzupełnienia murawy. W tym miejscu chciałem podziękować zawodnikom i trenerom pierwszej drużyny za poświęcenie przy tych pracach.

Szatnia gospodarzy i pokój trenerów:
Została odnowiona szatnia gospodarzy poprzez:
– odmalowanie,
– wymianę baterii łazienkowych i oświetlenia,
– wymiana drzwi.
Pokój trenerów został odmalowany.

Łaźnia, siłownia i szatnie grup młodzieżowych zlokalizowane w piwnicy budynku klubowego i łazienka klubowego sekretariatu zostały odmalowane, co diametralnie zmieniło ich wygląd.

W toaletach stacjonarnych na stadionie został naprawiony dach i zostały one pomalowane od wewnątrz.

Istotną inwestycją było również zabudowanie band reklamowych, które zostały zabudowane blachą, co znacznie wydłuży wytrzymałość banerów reklamowych.

Ponadto kilkukrotnie cały obiekt został wykoszony z chwastów i wysokiej trawy.

Kawiarenka:
W ubiegłym roku swój wystrój zmieniła również kawiarenka klubowa, gdzie zostały wyeksponowane trofea klubowe.

Zakupiono: nową kosiarkę, kosę spalinową, wykonano kapitalny remont traktora.

Należy zauważyć, że koszt utrzymania bazy sportowej ponosi nasz Klub i nakłady te znacznie obciążają klubowy budżet.