Juniorzy Ruchu zainaugurowali wiosenne rozgrywki

JUNIOR STARSZY A1
Ruch – Stradom Częstochowa 5:2 (3:1)

Bramki: Paweł Lechki 3, Piotr Pilarski, Michał Fesner.
Skład: Szołtysik – Majka, Kaniowski, Skała (87. Zomerfeld), Duda, Pilarski, Fesner, Niesterczuk, Rocki (45. Napora), Wnuk (45. Choczaj), Lechki. Trener: Marcin Trzcionka.

W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej juniorzy starsi Ruchu pokonali na obiektach SMS Radzionków drużynę Stradomu Częstochowa po ciekawym, obfitującym w mnóstwo sytuacji bramkowych spotkaniu. Co warte podkreślenia drużynę wzmocnili zawodnicy, którzy w sobotę w meczu seniorów pojawili się na boisku czyli Kevin Rocki i Patryk Wnuk. Obaj walnie przyczynili się do wygrania tego meczu. Podobie zresztą, jak zasiadający w Pawłowicach na ławce rezerwowych Paweł Lechki, który strzelił trzy bramki. Warto też podkreślić, że po raz pierwszy od dawna na ławce usiadł wracający po ciężkiej kontuzji bramkarz Tomasz Dzionsko.

JUNIOR MŁODSZY B1
Ruch – Ruch Chorzów S.A. 4:4 (2:2)

Bramki: Michał Szromek 4.
Skład: Krążyński – Sapiński, Radzikowski, Łukasiak, Szlenk, Niestrój (70. Choczaj), Kotalczyk (70. Wesołowski), Turczyn, Szromek, Jabłoński (Król), Warda, Golik. Trener: Mateusz Markiewicz.

Do pierwszego wiosennego meczu z faworyzowanym Ruchem Chorzów juniorzy młodsi Ruchu podeszli odważnie i bez kompleksów. Efektem tego było dwukrotne wyjście na prowadzenie przed przerwą, ale dwa razy rywale wyrównywali. Po zmianie stron po faulu czerwoną kartkę otrzymał bramkarz przeciwnika. Grę w przewagę nasza drużyna przekuła w wyjście na dwubramkowe prowadzenie. Jednak wymuszone przez kontuzje zmiany rozbiły drużynę, i grający w osłabieniu rywal doprowadził do remisu 4:4, którym zakończył się mecz. Wszystkie gole dla Ruchu strzelił Michał Szromek, a świetne zawody w środku pola rozgrywał Szymon Turczyn.