Jutro ligowy mecz w Kamienicy Polskiej

Choć LKS Kamienica Polska w czwartej lidze śląskiej występuje od 2010 roku (jest to najwyższy poziom rozgrywkowy w historii klubu), a w ostatnich trzech sezonach plasuje się regularnie w drugiej połowie tabeli, to od początku obecnego sezonu daje się poznać, jako jedna z najsolidniejszych drużyn pierwszej grupy. Najlepiej potwierdza to fakt, że podopieczni trenera Artura Minkiny są jednym z zaledwie czterech zespołów, jakie nie doznały jeszcze porażki, z drugą najlepszą – zaraz po Ruchu Radzionków, rzecz jasna – defensywą ligi. Pięć zgromadzonych punktów – uzyskane w wyniku dwóch remisów na własnym stadionie i zwycięstwa na wyjeździe w poprzedniej kolejce – daje zespołowi z Kamienicy Polskiej miejsce w szerokiej czołówce ligowej tabeli.

Ale faworytem tego wyjazdowego meczu będzie Ruch Radzionków. Jak zresztą każdego, bądź prawie każdego w tym sezonie ligowym. Żółto-czarni jednak do tej roli zdążyli się już przyzwyczaić, a radzą sobie z nią jak na razie znakomicie. Gdy jechali po zwycięstwo do Rudy Śląskiej, Slavia była w czołówce tabeli. Gdy zdobywali trzy punkty z Przyszłością Ciochowice – rywal także był na najlepszych miejscach. A nawet pokonany pewnie na inaugurację RKS Grodziec, dziś – po trzech kolejkach – plasuje się tuż za plecami Ruchu.

Początek meczu czwartej kolejki pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi pomiędzy LKS Kamienica Polska a Ruchem Radzionków o 17:30.