Kanonada pod okiem Słowaka. Ruch wygrywa z Przemszą

Kolejny raz w sezonie grad goli pada w meczu z udziałem Ruchu Radzionków. Tym razem “Cidry” wygrały z Przemszą Siewierz 7:3!

Trener Michal Farkas nie zdecydował się na rewolucyjne zmiany. “Cidry” zaczęły starcie z Przemszą w tym samym ustawieniu, do jakiego przyzwyczaiły w ostatnich miesiącach, a w składzie w porównaniu do meczu z Victorią w Częstochowie doszło do raptem jednej korekty – kontuzjowanego Amine Bougduigę zastąpił na skrzydle Kamil Kopeć.

Debiut słowackiego szkoleniowca na ławce “Żółto-Czarnych” wypadł okazale. Ruch objął prowadzenie za sprawą trafienia Bartosza Nawrockiego, który po rzucie rożnym i główce Rafała Otwinowskiego z bliska wpakował piłkę do siatki Popczyka. W 25. minucie snajper radzionkowian miał na koncie drugie trafienie po tym, jak skutecznie egzekwował rzut karny podytkowany za zagranie ręką jednego z obrońców Przemszy. Na 3:0 ekwilibrystycznym uderzeniem po dośrodkowaniu Kamila Kopcia podwyższył Tomasz Harmata.

Goście nie potrafili zagrozić bramce Mateusza Szukały, ale… w 37. minucie piłka wpadła do siatki radzionkowian. Niefortunną interwencją skierował ją do niej Tomasz Harmata. Ostatni akcent pierwszej połowy postawili jednak miejscowi – dośrodkowanie Marcina Trzcionki skutecznie zamknął Adam Baran.

Ten sam zawodnik podwyższył rezultat kwadrans po zmianie stron. Asystował mu Nawrocki, który 10 minut później miał na koncie hat-tricka po świetnym zagraniu od Bartłomieja Gwiaździńskiego. Zanim jednak Popczyk szósty raz wyciągał piłkę z bramki, jedną z nielicznych kontr Przemszy skutecznie kończył Marcel Peda. Ten sam zawodnik pokonał Szukałę w 78. minucie korzystając ze sporego zamieszania w szesnaste Ruchu po stałym fragmencie. Kropkę nad “i” w doliczonym czasie postawił Rafał Kuliński, ustalając wynik z karnego podyktowanego za faul na Szymonie Cicheckim.

Ruch Radzionków – Przemsza Siewierz 7:3 (4:1)

1:0 – Bartosz Nawrocki 13′
2:0 – Bartosz Nawrocki 25′-k
3:0 – Tomasz Harmata 30′
3:1 – Tomasz Harmata 37′-sam
4:1 – Adam Baran 43′
5:1 – Adam Baran 60′
5:2 – Marcel Peda 67′