Kibice zacierają ręce – przed ósmą kolejką pierwszej ligi

Jako pierwsi w sobotnie popołudnie zaprezentują się drużyny Sandecji Nowy Sącz i Piasta Gliwice. Drużyna z Małopolski będzie chciała utrzymać doskonałą, drugą pozycje, lub nawet w przypadku potknięcia się Podbeskidzia objąć ligowe prowadzenie. Jednak żeby tak się stało Sandencja musi dokonać tego, czego nie udało się jak na razie żadnej innej drużynie – wygrać z Piastem Gliwice, który przecież zgłasza ambicje sięgające najwyższych miejsc w tabeli. Powrotu na ligowe podium oczekują kibice Gorzowskiego i Łódzkiego Klubu Sportowego, pewne jest jednak, że tylko zwycięzca meczu GKP – ŁKS swój cel osiągnie. Ataki grupy pościgowej dzielnie odpiera lider z Bielska-Bialej, jednak tym razem „Górale” mogą znaleźć się w opałach, bo na jego boisko przyjedzie trzecia drużyna ligi po siedmiu grach, imponująca skutecznością w ostatniej kolejce, Flota Świnoujście.

Na niedzielne spotkania najbardziej czekaja fani z Górnego Śląska. W Stróżach szanse na przełamanie fatalnej serii czterech spotkań bez zwycięstwa dostanie Odra Wodzisław. Jednak to nie to spotkanie elektryzuje śląskich kibiców najbardziej. Największe emocje spodziewane są na stadionie w Bytomiu-Stroszku, gdzie Ruch Radzionków podejmie inną doskonale rozpoznawalną piłkarską markę – GKS Katowice. Ruch Radzionkow co prawda w ligowej tabeli znajduje się kilka pozycji wyżej niż drużyna z Katowic, ale po zwycięstwie nad Gorzowskim Klubem Sportowym wydaje się, że GKS wraca do formy, na którą tak długo czekali jego kibice. Piłkarze „Cidrow” w spotkaniu w Wodzisławiu Śląskim udowodnili, że wiedzą co dla śląskich kibiców znaczą derby, a pozwala wierzyć w to, że w niedzielne popołudnie będziemy świadkami wspaniałego widowiska stworzonego przez piłkarzy, a z pewnością również przez kibiców obu klubów.

Dokończeniem ósmej kolejki będzie mecz Warty Poznań z Dolcanem Ząbki, jednak wynik tego meczu poznamy dopiero szóstego października, bo właśnie na ten termin zostało przełożone to spotkanie. Warta do tego czasu będzie miała okazje podpatrzyć swoich rywali w meczu Pucharu Polski, gdzie ostatni w tabeli Dolcan podejmie aspirującą do Mistrzostwa Polski Wisłę Kraków.    

Program ósmej kolejki pierwszej ligi:

Górnik Łęczna S.A. – MKS Pogoń Szczecin, piątek 17 września, godzina 19:00, sędzia: Marek Karkut (Warszawa).
KS Górnik Polkowice – KS Termalica – Bruk-Bet Nieciecza, piątek 17 września, godzina 19:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
MKS Sandecja Nowy Sącz – GKS Piast Gliwice S.A., sobota 18 września, godzina 16:00, sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław).
GKP Gorzów Wielkopolski – Łódzki KS, sobota 18 września, godzina 17:00, sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).
MKS Kluczbork – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A., sobota 18 września, godzina 17:00, sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – MKS Flota Świnoujście, sobota 18 września, godzina 19:00, sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław).
KS Kolejarz Stróże – MKS Odra Wodzisław Śląski S.A., niedziela 19 września, godzina 16:00, sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).
KS Ruch Radzionków – SSK GKS Katowice, niedziela 19 września, godzina 17:00, sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa).
KS Warta Poznań  – S.S.A. Dolcan Ząbki, środa 6 października, godzina 19:00, sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).