Komunikat klubu na temat boiska w Radzionkowie

Obecnie trwają procedury dopuszczające obiekt do rozgrywek III ligi. Klub wystąpił o zgodę na rozgrywanie spotkań ligowych na boisku o sztucznej nawierzchni oraz po przeprowadzonej lustracji obiektu uzyskał pozytywną opinię Wydziału ds. Bezpieczeństwa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. W następnym etapie zostanie przeprowadzona lustracja obiektu przez Wydział Gier Śl. ZPN, która wymagana jest do uzyskania licencji zezwalającej klubowi na grę na nowym obiekcie w rozgrywkach III ligi.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że wspólnie z Samorządem Gminy Radzionków  i Szkołą Mistrzostwa Sportowego Radzionków, Ruch Radzionków przygotowuje obiekt do jego inauguracji i rozegrania pierwszego meczu w dniu 30 marca z drużyną Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Na dziś, tj. na piątek 15 marca zaplanowany został pierwszy trening drużyny seniorów Ruchu Radzionków na tym obiekcie, a w sobotę po raz pierwszy rozegrany zostanie mecz rozgrywek młodzieżowych .

Sobota: Godz. 10:00:
UKS Ruch – Raków Częstochowa.

Niedziela Godz: 12:00:
II liga Wojewódzka: KS Ruch – Zagłębie Sosnowiec

Inauguracja obiektu piłkarskiego jest dla całej sportowej społeczności Radzionkowa wielkim wydarzeniem. Ruch Radzionków po czterdziestu czterech latach w roli gospodarza wystąpi w swoim Mieście!

Jesteśmy przekonani i gorąco wierzymy, że będzie to okazja do wielkiego piłkarskiego święta dla nas wszystkich i że wszyscy wspólnie wspaniale będziemy dopingować Ruch Radzionków do odniesienia pierwszego po wielu latach zwycięstwa na terenie Radzionkowa! Pierwszy mecz III ligi w Radzionkowie już 30 marca o godzinie 16.00!

Zdjęcie:Urząd Miasta Radzionków