Konferencja prasowa po meczu z Piastem Gliwice

Marcin Brosz (trener Piasta) – Trudno mi po takim meczu cokolwiek powiedzieć. Przegraliśmy dziś bardzo ważną bitwę, to był dla nas ogromnie istotny mecz. Ale wojna toczy się dalej i musimy do końca walczyć o to by mieć jak najwięcej punktów. Przegraliśmy bo nie byliśmy konsekwentni i odpowiednio skoncentrowani, a także nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji.

Rafał Górak (trener Ruchu) – Marcin w zasadzie zamknął to co chciałem powiedzieć. Wygraliśmy bo byliśmy skoncentrowani, konsekwentni i skuteczni. Cieszę się, mam mentalnie najlepszy zespół na świecie. Przepraszam, że łamie mi się głos, ale kosztuje mnie to bardzo dużo emocji.

Odnośnie sytuacji jaka zaistniała przed meczem – są to najtrudniejsze chwile dla trenera każdej drużyny. Trener musi stanąć pomiedzy tym co się dzieje i nigdy nie będzie tak, by wszyscy byli zadowoleni. Jest mi bardzo przykro że doszło do takiego incydentu, rozumiem go ale nigdy nie chciałbym znaleść się jeszcze raz w tej samej sytuacji. Ja przechodziłem przez wielkie i trudne chwile w różnych klubach. Pytania na ten temat nie powinny trafiać do mnie – cieszę się z trzech punktów i one są najważniejsze.