Koniec rundy trampkarzy

Trampkarze 2000: trener Łukasz Suder

Październik w naszym wykonaniu był bardzo udany. Rozegraliśmy w tym czasie cztery potkania ligowe, z czego trzy wygraliśmy (5:0 z Zaborzem Zabrze, 2:0 z Szombierkami Bytom i 4:0 z Sokołem Zbrosławice), a porażki doznaliśmy tylko z liderem naszych rozgrywek ligowych, Concordią Knurów, która wygrała wszystkie mecze, a której do 65 minuty napędziliśmy dużego stracha. Ostatecznie zesliśmy z boiska pokonani 2:4, ale zostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie. Ogólnie rundę zakończyliśmy na czwartym miejscu, co odzwierciedla nasz potencjał na dzień dzisiejszy. Zagraliśmy kilka bardzo dobrych meczy ale zdarzały nam się też momenty słabsze i nad tą regularnością będziemy pracować w najbliższych miesiącach. Najlepszym strzelcem zespołu został Michał Fesner, a do wyróżniających zawodników należeli: Karol Mateja i Kamil Duda. Z kolei stuprocentową frekwencje w całej rundzie na treningach uzyskał Kamil Gałęziok.

Trampkarze 2001: trener Dariusz Okoń

Jak się okazało meczu mistrzowskich w październiku rozegraliśmy tylko dwa. Trzeci nie odbył się z powodu nie dotarcia na mecz drużyny Tęczy Zendek, za co przyznano nam walkowera.

Wyniki i strzelcy bramek:
MOSiR Piekary Śląskie – Ruch 1:9 (Pilarski 3, Siebler 2, Wrodarczyk  2, Tokarz, Adler)
Ruch – Tęcza  Zendek 3:0 (walkower)
Silesia Miechowice – Ruch 1: 4 (Siebler 2 , Wrodarczyk 2)

Drużyna w każdym meczu prezentowała się bardzo dobrze piłkarsko i tylko  szkoda, że sezon tak szybko się kończy .
Myślę, że październik pod względem szkoleniowym był bardzo udany, bo po zwycięstwach  w meczach które rozegraliśmy widać, że zawodnicy robią postępy i z każdym meczem każdy z nich coraz lepiej. Nikogo nie wyróżniam z zawodników bo naprawdę każdy zasłużył na pochwałę za swoją grę w meczach i za zaangażowanie w treningu. Ciągle się uczymy i myślę, że tylko poprzez trening możemy stawać się coraz lepsi.


Trampkarze 2002: trener Henryk Sobala

W październiku nasz zespół biorący udział w rozgrywkach grupy eliminacyjnej Śląskiej Ligi Młodzików rocznika 2002 rozegrał kolejne mecze w ramach rundy rewanżowej, a w ostatnim meczu z APN Knurów (5:0) zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli, co daje awans do II ligi Śląskiej Ligi Młodzików. Jest to pierwszy taki sukces grupy młodzieżowej Ruchu Radzionków! Zdajemy sobie jednak sprawę, że poprzeczka na tym poziomie będzie zawieszona bardzo wysoko. Trzeba więc solidnie przygotować się do wiosennych rozgrywek i w każdym meczu pokazać maksimum możliwości, aby godnie reprezentować Radzionków na tym poziomie.

Oto wyniki osiągane przez nasz zespół w rundzie rewanżowej:
Ruch – Promotor Zabrze 2:3 (samobójcza, Zalewski Kacper)
Tarnowiczanka Stare Tarnowice – Ruch 0:0
Ruch – Polonia Bytom 4:2 (Deptała  2, Zalewski 2)
Piast Gliwice – Ruch 2:1 (Gąsior)
Ruch – APN Knurów 5:0 (Zalewski 4, Deptała)

Skład naszej drużyny, który wywalczył awans:
Lach Kacper, Szpak Alan, Sapiński Jan, Poganiec Mateusz, Lipp Mateusz, Szromek Michał, Turczyn Szymon, Deptała Rafał, Gąsior Bartłomiej, Stępień Artur, Głogowski Wojciech, Szlęk Jacek, Zalewski Kacper, Dolibóg Wojciech, Gońda Dominik, Miozga Oskar, Mitas Krystian.

Trampkarze 2003: trener Przemysław Wiśniewski

w październiku trenowaliśmy według planu jeszcze nd dworze, dopóki dopisywała pogoda, oprócz tego rozegraliśmy pięć meczy ligowych, przegrywając trzy, a wygrywając dwa. Tym samym chłopcy zakończyli rozgrywki ligowe na czwartym miejscu i utrzymali się w trzeciej lidze śląskiej trampkarzy. Rozgrywki były bardzo trudne ponieważ musiałem podzielić drużynę na rocznik 2003 i rocznik 2004, więc niektórzy chłopcy grali w rozgrywkach rocznika 2003, a niektórzy
W rozgrywkach 2004, zatem drużyna była niestety niekompletna. Ale i tak muszę pochwalić chłopców za walkę i za zaangażowanie i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie w końcu uwierzą w swoje umiejętności, a wiem dobrze, że mają je naprawdę duże.

Wyniki:
Ruch – Zaborze Zabrze 2:5
Polonia Bytom – Ruch 4:1
Ruch – LKS 35 Gierałtowice 4:1
Ruch – Piast Gliwice 1:2
Trójka Tarnowskie Góry – Ruch 0:2

Kadra meczowa:
Mitas Krystian, Szymański Jakub, Blaton Adrian, Kęsik Jakub, Beer Sebastian, Golus Sebastian, Wrodarczyk Ignacy, Gońda Dominik, Wrodarczyk Kamil, Dudziński Damian, Miozga Oskar, Magdziak Filip, Rybak Szymon, Banek Jakub, Musiałek Mariusz, Czerwiński Bartłomiej.

Trampkarze 2004: trener Dawid Hajda

Mecze w październiku:
Tarnowiczanka Stare Tarnowice – Ruch 13:3
Bramki: Cieślik, Potoczny 2.
Kadra: Biadacz, Cieślik, Dąbrowski, Konik, Kosik, Malicki, Potoczny, Saternus, Wilczek, Wojtas, Szopa.

Ruch – JSS Silesia 2:7
Bramki: Cieślik 2.
Kadra: Biadacz, Cieślik, Dąbrowski, Knop, Konik, Malicki, Potoczny, Sapa, Szulewa, Wilczek, Wojtas, Szopa.

Andaluzja Brzozowice – Ruch 1:13
Bramki: Biadacz 2, Cieślik 3, Dąbrowski 2, Potoczny, Saternus 5.
Kadra: Biadacz, Chałubiec, Cieślik, Dąbrowski, Kosik, Potoczny, Sapa, Saternus, Szulewa, Wojtas, Szopa.

Ruch – KS Piekary 13:1
Bramki: Cieślik 6, Dąbrowski 3, Potoczny 2, Sapa 2.
Kadra: Biadacz, Chałubiec, Cieślik, Dąbrowski, Potoczny, Sapa, Saternus, Szulewa, Wilczek, Wlazły, Szopa.

Odbyliśmy też w tym czasie trzynaście jednostek treningowych, większość na obiektach MOSiR Księża Góra. Cieszy fakt, że chłopcy tak dzielnie, mimo czasami zimna i złej pogody, uczęszczają na zajęcia treningowe.

W rozgrywkach ligowych nasza kadra liczyła 19 osób. W 8 spotkaniach, aż 17 zawodników znalazło się w składach na mecze. Kamil Smyła oraz Maciek Włodarczyk nie zagrali, co było spowodowane częstymi zachorowaniami. Bartosz Szopa, Jakub Potoczny, Szymon Cieślik oraz Dawid Biadacz zagrali natomiast we wszystkich ligowych potyczkach.
Zajęliśmy 5 miejsce, zdobywając 12 punktów. Cztery razy wygrywając i cztery razy ponosząc porażkę, ze stosunekiem bramekowym: 45:38. Na listę strzelców wpisało się ośmiu adeptów piłki nożnej. Szymon Cieślik 17 razy trafiał do siatki przeciwnika, co dało mu czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji króla strzelców rocznika 2004 grupy 2. Jakub Potoczny oraz Filip Saternus strzelili po 7 bramek, Paweł Dąbrowski ustrzelił 5, Oskar Wojtas i Dawid Biadacz po 3, Karol Sapa 2, a Mateusz Kosik 1.
Podsumowując wszystkie nasze występy, jestem zadowolony z drużyny. W ośmiu ligowych meczach, na możliwe 24 punkty zdobyliśmy połowę. To całkiem niezły wynik, patrząc na to z jakimi zespołami mierzyliśmy się w naszej grupie.  Porażki z drużynami TS Tarnowiczanka, czy JSS Silesia były dobrymi lekcjami dla całej naszej grupy. Okazałe zwycięstwa z drużynami z Piekar udowodniły, że w piłkę grać też potrafimy.

Szkółka piłkarska: trener Adam Dyrda

Grupa rocznika 2006 UKS Ruch Radzionków rozpoczęła październik zajęciami na dworze, aby w połowie miesiąca przenieść się pod dach. Zajęcia odbywały się początkowo dwa, a później trzy razy w tygodniu. Rozegraliśmy dwa mecze kontrolne oraz wzięliśmy udział w jednym turnieju halowym. Obydwa mecze odbyły się na Księżej Górze, gdzie na dwóch boiskach grano równolegle, najpierw 6 października z drużyną 2007 trenera Brzeziny, a następnie 10 października z drużyną trenera Wiszniewskiego. Pierwszy mecz został wysoko wygrany, natomiast z drugim rywalem rocznik 2006 przegrał 10:14 i 4:16. W sobotę 18 października na zaproszenie Zespołu Szkół Katolickich z Piekar Śląskich zagraliśmy w „Turnieju o Puchar Księdza Proboszcza Damiana Gatnara”. W zawodach wzięły udział cztery zespoły: Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 z Piekar Śląskich, Zespół Szkół Katolickich z Piekar Śląskich Oraz UKS Ruch Radzionków trenera Brzeziny i UKS Ruch Radzionków trenera Dyrdy. Po wygranych turniejach z cyklu „Cider Cup” oraz „Juve Cup” tym razem piłkarze z rocznika 2006 musieli uznać wyższość rywali ulegając kolejno 0:4 MSP 5, 1:3 ZSK oraz 1:4 drużynie trenera Brzeziny. Zespół wystąpił w składzie: Łukasz Tomanek, Benjamin Kurek, Aleks Pawełka, Kamil Walesa, Kuba Giertyczka, Grzesiu Gałbas, Mateusz Orliński, Bartek Andruszkiewicz, Dawid Napieraj, Bartek Kass. Najlepszym zawodnikiem turnieju została Martyna Kądziołka, na co dzień trenująca w naszej drużynie, jednak tym razem reprezentująca swoją szkołę MSP 5.