Krzysztof Danielewicz i Marcin Dziewulski zawodnikami Ruchu

Marcina Dziewulskiego (na zdjęciu bokiem w białej koszulce) przedstawić nie trzeba. Dał on się bowiem znakomicie poznać radzionkowskim kibicom przez dwa i pół sezonu będąc czołowym piłkarzem Ruchu. Rok temu odszedł do ekstraklasowej wówczas Polonii Bytom. Kilka dni temu rozwiązał z tym klubem kontrakt, by dziś ponownie związać się z żółto-czarnymi.

Pomocnik Krzysztof Danielewicz (na zdjęciu w szarej koszulce) przyszedł na świat 26 lipca 1991 roku we Wrocławiu. Jest wychowankiem Parasolu Wrocław, a od kilku sezonów występuje w drużynie Zagłębia Lubin, najpier w juniorach, potem w rezerwie, wreszcie w Młodej Ekstraklasie. W poprzednim sezonie zdobył ze swoim klubem Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, a jesienią tego sezonu po zdobyciu sześciu goli został drugim snajperem swojego zespołu, znajdując się też w szerokiej czołówce najlepszych strzelców całych rozgrywek.

 

Czterech zawodników wzmocniło dziś kadrę naszej drużyny – podsumowuje dzisiejsze transfery Wiceprezes Klubu, Marcin Wąsiak. – Wartość Marcina Dziewulskiego, zarówno tą na boisku, jak i tą w szatni, znamy doskonale. Liczymy, że pokaże te wszystkie walory, jakie prezentował poprzednio, gdy przed dwa i pół roku był zawodnikiem Ruchu. O Krzysztofie Danielewiczu bardzo pochlebnie wypowiadał się trener Skowronek. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Dlatego wierzymy, że spełni te oczekiwania. Podobnie zawodnicy Widzewa Łódź, Emil Wrażeń i Sebastian Radzio, którzy także trenują z nami już od dłuższego czasu. Powinni oni zastąpić lukę na skrzydłach po odejściu braci Maków.