Marcin Dziewulski z „Cidrami” do czerwca 2023

Marcin Dziewulski będzie pracować z drużyną „Cidrów” do końca czerwca 2023 roku. Szkoleniowiec, który trafił do Radzionkowa początkiem lata ubiegłego roku otrzymał zadanie dalszego budowania mocnej ekipy „Żółto-Czarnych”.

– Trener Dziewulski w czasie, w którym dane nam było współpracować pokazał, że jest osobą mocno zaangażowaną i bardzo profesjonalną. Nas jako zarząd bardzo cieszy, że mamy na pokładzie współpracy właśnie tego szkoleniowca. Ma nasze pełne wsparcie. – deklaruje prezes Witold Wieczorek, którego jedną z pierwszych decyzji po objęciu stanowiska było zatrudnienie byłego zawodnika Ruchu do roli trenera pierwszej drużyny.

Podpisanie nowej, ważnej przez kolejne 2,5 roku umowy to jeden z elementów szerszego planu, jaki wytyczyli sobie w Radzionkowie. – Wszyscy liczymy, że dzięki zaangażowaniu drużyny, sztabu i działaczy klubu możemy walczyć o bardzo wysokie cele. Mam tu na myśli również awans. Tak, jesteśmy gotowi by temu sprostać i jeśli nie uda się w tej rundzie, to na pewno będziemy się starali wygrać ligę w kolejnym sezonie. Uważam, że trener Dziewulski jest najodpowiedniejszą osobą do tego, by pomóc nam ten cel osiągnąć. – tłumaczy prezes Wieczorek.

Podpisanie nowej umowy z trenerem Dziewulskim poprzedziło przedłużenie kontraktów z kilkoma kluczowymi zawodnikami. – Stabilizacja w drużynie jest bardzo ważna, dlatego te umowy staraliśmy się podpisywać na następne dwa sezony. Również trener zaufał naszej wizji i uwierzył w to, że wspólnie możemy zdziałać naprawdę dużo. I za to jestem mu ogromnie wdzięczny. Z powodu pandemii ten rok również może być nieprzewidywalny, ale może być i tak, że przyniesie nowe, pozytywne niespodzianki. Wszyscy ciężko na to pracujemy i czekamy na efekty. – mówi z optymizmem sternik Ruchu.