O potwierdzenie dominacji. Zapowiedź meczu Ruch – Victoria Chróścice

„Na pewno zabraknie paru zawodników, którzy w tej rundzie występowali najczęściej. Począwszy od meczu z Victorią Chróścice mecze ligowe pozwolą nam dać szansę też tym, którzy grali rzadziej. To, że jesteśmy tak zdecydowanym liderem, że mamy już zapewnione zwycięstwo w lidze i awans, daje taką możliwość, żeby skorzystać z usług tych zawodników, żeby i im dać szansę udowodnienia w pełni swoich aspiracji w zespole. Ale nie oznacza to absolutnie żadnego lekceważenia ligi. Kadrę mamy tak silną, że bez większych obaw mogę tych kilku zawodników kluczowych zostawić poza składem, a ci którzy wystąpią będę przecież tymi występami weryfikowani co do ich pozycji w drużynie, więc ambicji i woli walki na pewno im ani na chwilę nie zabraknie. A przecież wielu z dotychczas rezerwowych pokazało się już dwa dni temu w meczu pucharowym z Sarmacją, i mogłem z nich być bardzo zadowolonym. W szatni też nie ma żadnej mowy o rozluźnieniu. Powtarzam piłkarzom, że zwycięstwa ma się tylko od czasu do czasu, więc trzeba bardzo takie serie jaką obecnie mamy szanować i ją przedłużać. Choć już mamy awans, z Victorią zagramy tylko i wyłącznie o pełną pulę.” – zapewnia trener Rafał Górak.

Oprócz zawodników od dłuższego czasu kontuzjowanych, na pewno nie zobaczymy na placu gry w potyczce z Victorią Chróścice Marka Sukera, który musi podleczyć uraz. Zabraknie też Adama Kompały i Marcina Trzcionki – obaj dostali wolne. Przy czym kapitan Ruchu nie zagrałby w spotkaniu z Victorią i tak, czeka go w tej kolejce pauza za otrzymaną w Graczach czwartą żółtą kartkę. Pozostali wszyscy zawodnicy są w grze o miejsce w kadrze na sobotnie spotkanie.

„Rywala na początku tej rundy bardzo chwalono.” – analizuje drużynę Victorii opiekun żółto-czarnych – „Ale teraz ciężko coś więcej o nich powiedzieć, bo jak drużyna przegrywa u siebie ze Skalnikiem 2:5, a chwilę potem rozbija 3:0 Pniówek, to musi ona być niewiadomą. Musimy się więc skupić na tym by od początku narzucić im własne warunki gry, a wtedy musi być dobrze.”

Piłkarze zapewniają, że zrobię wszystko, by pozostałe ligowe mecze wygrać, z myślą o kibicach. Kibice winni więc są piłkarzom gorący doping i liczne stawienie się na meczu. Do tego zachęcamy. Wszak tylko tak kibic podziękować może mistrzom. Zapraszamy do ubrania się na żółto, niech kolor ten dominuje na trybunach. Przy kasach w cenie 15 złotych sprzedawane będą koszulki, znakomite pamiątki tego wspaniałego przeżycia, jakim był awans.

Początek meczu Ruchu Radzionków z Victorią Chróścice w sobotę 30 maja o godzinie 17:00. Sędzią głównym tego spotkania będzie Tomasz Szczawurski z Kolegium Sędziów w Brzegu, a obserwatorem Andrzej Kupczyk z Kolegium Sędziów w Tychach.