Pierwszy raz w 2010 roku, czyli przed sparingiem z Polonią Bytom

Tym samym w bramce powinniśmy ujrzeć Bogdana Stefanoviča ze słowackiego MFK Košice, trenującego z Ruchem od początku przygotowań. Co prawda zapowiadaliśmy, że jedynym zawodnikiem z czwórki testowanych w zeszłym tygodniu zagranicznych piłkarzy, który pozostanie w Radzionkowie na dalszych testach będzie Michal Farkaš, ale i zdecydowano się postawić także na doświadczonego serbskiego bramkarza, w przeszłości grającego między innymi w Sparcie Praga. „Martwi nas bardzo kontuzja Jankowskiego, i dlatego musimy szukać alternatywnego gracza rywalizującego z Sewerynem Kiełpinem na wypadek przedłużania się kłopotów z ręką Jacka.” – uzasadnił trener Rafał Górak. Trzeci bramkarz Ruchu, Piotr Adamek, szykowany jest do strzeżenia bramki drużyny rezerw, Robert Widawski z zespołu Młodej Ekstraklasy Polonii Bytom, jak już informowaliśmy, występował będzie w drużynie starszych juniorów.
W obronie, bądź w pomocy ujrzymy wspomnianego gracza czeskiej FK Baumit Jablonec. „Farkaš, choć przyjechał do nas zapowiadany jako pomocnik, sprawdzany jest przez nas pod kątem występów na prawej obronie.” – powiedział opiekun żółto-czarnych. Drugim graczem, mogącym zagrać zarówno w defensywie, jak i w linii środkowej, będzie Łukasz Małkowski z drużyny Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. „Łukasza widzę jako ofensywnego bocznego pomocnika”.
W ataku swoją szansę dostanie zaś John Roland Emeka, występujący ostatnio w drużynie wicelidera opolskiej czwartej ligi, LZS Piotrówka. A być może dołączy do niego doświadczony Słowak Martin Matúš, wystawiony na listę transferową przez Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Sparing z Polonią Bytom odbędzie się o godzinie 16:30 w podbełchatowskim Kleszczowie, gdzie na obozie przebywają piłkarze siódmej drużyny Ekstraklasy.
„Bardzo cieszymy się, że jest nam dane mierzyć się z drużynami z Ekstraklasy. Jutro przed nami mecz z Polonią Bytom, niedługo potem z Ruchem Chorzów. Można być może dywagować czy nie lepiej byłoby zagrać z tak mocnymi przeciwnikami w późniejszej fazie przygotowań, ale grzechem byłoby nie korzystać z okazji. Niedługo przecież drużyny z Ekstraklasy w komplecie wyjeżdżają na zagraniczne obozy, a i przecież wcześniej od nas wznawiają rozgrywki ligowe.” – dodał Rafał Górak.

Kadra Ruchu na mecz sparingowy z Polonią Bytom:

bramkarze: Seweryn Kiełpin, Bogdan Stefanovič (MFK Košice),
obrońcy: Dawid Domański, Michal Farkaš (FK Baumit Jablonec), Damian Kaciczak, Piotr Łopuch, Marcin Trzcionka, Jacek Wiśniewski, Michał Zioło,
pomocnicy: Paweł Giel, Piotr Giel, Marcin Dziewulski, Tomasz Foszmańczyk, Adam Kompała, Marcin Kowalski, Łukasz Małkowski (Legia Warszawa), Maciej Manelski, Adrian Mielec,
napastnicy: John Roland Emeka (LZS Piotrówka), Piotr Gierczak oraz prawdopodobnie Martin Matúš (Podbeskidzie Bielsko-Biała).