Piłkarze Ruchu wrócili na otwarte boiska. Z Suchańskim i Janczarkiem

– Nie ma co ukrywać, że szukamy ludzi przede wszystkim do gry w ataku, oraz takich którzy zwiększą konkurencję na pozycji bramkarza – mówi Artur Skowronek, trener Ruchu. – Na spory okres boiska Stadionu Śląskiego będą naszym “domem”, bo będziemy tu ćwiczyć aż do wyjazdu na obóz do Kluczborka. Czy pojadą z nami Janczarek i Suchański? Wiele wyjaśni się po sobotnim sparingu z Zagłębiem Sosnowiec – zapowiada Skowronek.

Kim są testowani obecnie piłkarze? “Suchego” kibicom w Radzionkowie przedstawiać nie trzeba. To wychowanek “Cidrów”, który w 1999 roku zaliczył nawet debiut w Ekstraklasie właśnie w barwach Ruchu. Ostatnie pół roku spędził co prawda w III-ligowym Orle Babienica/Psary, wysokie umiejętności potwierdzał jednak już wcześniej. Przez kilka sezonów był podstawowym bramkarzem Polonii Bytom, kolejne dwa lata bronił dostępu do bramki GKS Tychy.

Janczarek to z kolei wychowanek gliwickiego Piasta. Długo awizowany jako spory talent ostatecznie furory w Gliwicach nie zrobił. Minioną jesień może za to uznać za udaną – w barwach trzecioligowego LZS Leśnica zdobył siedem goli. Wcześniej w swojej karierze strzelał bramki dla Koszarawy Żywiec, Rozwoju Katowice, Polonii Słubice i Pelikana Łowicz.