Po ośmiu miesiącach wracamy do gry! Jutro wyjazd na Szombierki

Za Ruchem tylko sparingi, w których zespół trenera Marcina Dziewulskiego zbierał najczęściej dobre recenzje. Dla opiekuna żółto-czarnych, który dla Ruchu rozegrał jako piłkarz dokładnie dwieście meczów, i który zawsze deklarował się wręcz jako przyszywany wychowanek klubu, będzie to debiut w nowej roli. W kadrze drużyny został cały trzon zespołu z poprzedniego sezonu, uzupełniony zdolną młodzieżą z radzionkowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zawodnikami wracającymi po długich kontuzjach i kilkoma ciekawymi transferami. Wiele wskazuje na to, że jutro na boisku w składzie „Cidrów” pojawić się mogą debiutanci.

W zespole Szombierek tylko nieco więcej zmian kadrowych, aczkolwiek cel się nie zmienia – ustami trenera Janusza Kluge zapowiadana jest walka o ponowne wygranie ligi i stanięcie do barażów o ligę trzecią. Za zespołem z dzielnicy Bytomia także zupełnie inny okres przygotowawczy niż w Radzionkowie. Szombierki od odmrożenia rozgrywek piłkarskich przygotowywały się już do trzech meczów o stawkę – najpierw barażu na neutralnym terenie (przegranego 0:2 z zespołem Goczałkowic-Zdrój), potem finału bytomskiego Pucharu Polski u siebie (ostatecznie rywal Gwarek Tarnowskie Góry nie stawił się na mecz), a wreszcie – w ostatnią środę – do drugiej rundy pucharowej na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej (wyjazdowa wygrana 5:0 z a-klasowym rywalem).

Choć oba kluby łączy już ponad stuletnia historia, to bezpośrednie mecze zainteresowanych można policzyć na palach obu rąk. Pozytywne wyniki na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego radzionkowianie notowali jedynie w dwudziestym wieku. W bieżącym stuleciu grali tam trzy razy, i trzy razy przegrywali (dwa razy 0:3, i raz 1:3), a gdy do tego dodamy pucharową porażkę 0:3 z występującą tam ostatnio w roli gospodarza Polonią Bytom, to… pojawia się tym większe wyzwanie odwrócenia tej złej serii!

Niestety mecz Szombierki – Ruch odbędzie się bez udziału publiczności. To pokłosie negatywnej opinii policji w związku z trwającym remontem budynku klubowego. Spodziewając się dużych derbowych emocji, zapraszamy albo na płatną transmisję wideo przez ŚląskieTV albo na naszą tekstową relację na żywo.

Początek meczu o godzinie 17:00.