Po trzynastej a przed czternastą kolejką pierwszej ligi

Tylko dwa spotkania ubiegłej kolejki zakończyły się bezbramkowymi remisami. Najmniej lubiany przez kibiców wynik padł na stadionach w Niecieczy, gdzie Termalica nie sprostała rywalowi z Radzionkowa, oraz w Elblągu, gdzie spotkanie imienniczek- Olimpii, również nie przyniosło bramek.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Ruch Radzionków 0:0
Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz 0:0

Kolejny remis, który padł w ten weekend to efekt sobotniego spotkania rozegranego w Nowym Sączu, gdzie Sandecja zdołała odrobić jednobramkową stratę w spotkaniu z Flotą Świnoujście i ostatecznie ugrać remis na własnym stadionie.

Sandecja Nowy Sącz – Flota Świnoujście 1:1 (0:0)

0:1 – Kozioł 52′ (samobójcza)
1:1 – Aleksander 63′

Tylko jedna drużyna ubiegłego weekendu zdołała zwyciężyć na wyjeździe, a zwycięstwo to trzeba uznać za niespodziankę, bo mimo tego, że Kolejarz Stróże prezentuje się w aktualnych rozgrywkach nadzwyczaj dobrze to do Poznania drużyna z Małopolski nie wyruszyła jako faworyt spotkania z Wartą. Mimo tego to właśnie goście zdołali zwyciężyć w tym spotkaniu i aktualnie Kolejarza możemy śmiało uznać za czarnego konia rozgrywek, który niespodziewanie depcze po stopach czołówce.

Warta Poznań – Kolejarz Stróże 0:1 (0:0)
0:1 – Wolański 63′

Nie zawiodły dwa najbardziej obiecująco zapowiadające się spotkania trzynastej kolejki. W derbach Śląska Polonia zwyciężyła GKS Katowice, a w Gdyni pierwszym katem Zawiszy okazała się być Arka. Oba spotkania obfitowały w wiele emocji i bramek, co sprawiło, że było one bardzo przyjemne dla oczu kibiców.

Polonia Bytom – GKS Katowice 4:2 (2:0)
1:0 – Świerczok 6′
2:0 – Świerczok 41′
2:1 – Pitry 49′
3:1 – Paulista 64′
4:1 – Świerczok 69′
4:2 – Rzepka 90′

Arka Gdynia – Zawisza Bydgoszcz 5:2 (4:2)
1:0 – Benat 11′
2:0 – Arifovic 28′
2:1 – Błąd 29′
3:1 – Jarzębowski 31′
4:1 – Flis 36′
4:2 – Klofik 37′
5:2 – Flis 71′

W kolejnym hitowym spotkaniu szczecińska Pogoń liczyła na podniesienie się po ostatnich słabszych spotkaniach i zwycięstwo nad niezwykle trudnym rywalem, jakim miała być Bogdanka Łęczna. Wynik tego spotkania okazał się jednak być zgoła odmienny od przedmeczowych prognoz, bo Pogoń nadzwyczaj łatwo poradziła sobie z wyżej klasyfikowanym rywalem i z Szczecina Bogdanka wyjechała z czterobramkowym bagażem.

Pogoń Szczecin – Bogdanka Łęczna 4:0 (1:0)
1:0 – Kolendowicz 17′
2:0 – Andrandina 62′
3:0 – Djousse 63′
4:0 – Andrandina 80′

W Płocku w spotkaniu Wisły z czerwoną latarnią tabeli- Górnikami z Polkowic zgodnie z planem zwyciężyli gospodarze, którym jednak zdobycie trzech punktów nie przyszło specjalnie łatwo, a przesądziło o nim zaledwie jedno, skuteczne trafienie. Niespodzianki doczekaliśmy się jednak w Ząbkach, gdzie Dolcan przełamał się i zagrał w końcu dobry mecz przed własną publicznością ogrywając pewnie nie byle kogo, bo drużynę gliwickiego Piasta.

Wisła Płock – KS Polkowice 1:0 (1:0)
1:0 – Bliński 23′

Dolcan Ząbki – Piast Gliwice 3:1 (1:1)
0:1 – Jurado 39′
1:1 – Grzelak 44′
2:1 – Sierpinia 60′
3:1 – Świerblewski 78′

W środę czekają nas kolejne emocje na pierwszoligowym poziomie i również w czternaste kolejce możemy się doszukać kilku spotkań, które zapowiadają się szczególnie ciekawie.

O godzinie piętnastej rozpoczną się trzy spotkania, w których niełatwo wskazać faworyta do zwycięstwa. W Świnoujściu Flota podejmie Termalice i w spotkaniu drużyn, które w tabeli dzieli zaledwie punkt ciężko o trafną prognozę wyniku. W Stróżach aktualnie największa niespodzianka rozgrywek, drużyna Kolejarza podejmie Piasta Gliwice i to spotkanie dla drużyny z Małopolski będzie naprawdę dobrym testem piłkarskich umiejętności. Do podwarszawskich Ząbek przyjedzie natomiast Sandecja Nowy Sącz, a obie drużyny jak do tej pory grają w kratkę i również wynik tego spotkania przewidzieć niezwykle trudno.

Flota Świnoujście – Termalica Bruk-Bet Nieciecza, środa g. 15:00
Kolejarz Stróże – Piast Gliwice, środa g. 15:00
Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz, środa g. 15:00

Kolejne spotkania to potyczki faworyzowanych gospodarzy z niżej notowanymi rywalami. W Łęcznej o punkty przyjdzie powalczyć Warcie, a Ruch będzie gospodarzem spotkania z Olimpią Elbląg. Mimo tego, że w tabeli w obu przypadkach goście tracą do swoich rywali po kilka oczek to z pewnością na środowe wyjazdy pojadą z chęcią niwelacji tej straty.

Bogdanka Łęczna – Warta Poznań, środa g. 15:30
Ruch Radzionków – Olimpia Elbląg, środa g. 16:00

Odwrotnie zapowiadają się późniejsze spotkania, w których GKS podejmie Pogoń, a do Polkowic zawita Olimpia Grudziądz. Pogoń po zwycięstwie nad Bogdanką wydaje się ponownie łapać właściwy dla siebie rytm, dlatego w meczu z drużyną ze Śląska będzie faworytem. KS Polkowice to wciąż czerwona latarnia ligi, dlatego również to spotkanie będzie miało faworyta w postaci gości z Grudziądza.

KS Polkowice – Olimpia Grudziądz, środa g.18:00
GKS Katowice – Pogoń Szczecin, środa g.18:00                         

Ciekawie zapowiadają się wieczorne spotkania, w których ponownie niełatwo będzie wskazać faworyta. W Bydgoszczy, pokonany ostatnio po raz pierwszy lider będzie chciał sprowadzić na ziemię zwycięską w śląskich derbach Polonie Bytom. W Płocku natomiast nafciarzom przyjdzie się zmierzyć z katem Zawiszy- gdyńską Arkę.

Wisła Płock – Arka Gdynia, środa g.19:45
Zawisza Bydgoszcz – Polonia Bytom, środa g.20:15