Podsumowanie czerwca trampkarzy i całej wiosny szkółek

Trampkarze 2000 – trener Łukasz Suder:

Prowadzona przeze mnie grupa 2000 na koniec sezonu zajęła 3 miejsce. Ustąpiliśmy tylko Gwarkowi Ornontowice oraz Andaluzji Piekary Śląskie. Jest to dobry wynik, ale głównie chodziło o to, aby drużyna znalazła swój styl grania i to się udało. Zagralismy kilka świetnych meczy, ale zdarzały się również i mecze słabe, co na tym etapie rozwoju jest  wytłumaczalne. Oprócz kilku chlopakow, którzy grali na swoim dobrym poziomie, największym odkryciem rundy była doskonała gra Szymona Majki na prawej obronie. Na szczególne uznanie zasługuje również Kamil Gałęziok, który przez całą runde opuścił tylko jeden trening z powodu wycieczki klasowej. Nie mieliśmy w tym roku słabszych punktów, dlatego mogliśmy się cieszyć ładną ofensywną piłka w wykonaniu rocznika 2000. Pod koniec lipca rozpoczynamy kolejny etap rozwoju od obozu w Kluczborku. Mamy nadzieję, że będzie on jeszcze bardziej owocny.

Trampkarze 2001 – trener Wojciech Franiel:

Czerwiec był miesiącem obfitującym w naszych meczach w dużą ilość bramek. I tak wyniki kształtowały się następująco:
RUch – Silesia Miechowice 13:0 (Tokarz 3, Cieślik 2, Hewig 2, Wrodarczyk 2, Kaniowski, Pietryszyn, Pilarski, Sznober).
Orkan Dąbrowka Wielka – Ruch 0:10 (przerwany w 64 z powodu zdekompletowania gospodarzy) (Cieślik 3, Wrodarczyk 3, Pilarski 2, Kaniowski 2).
Ruch – Nitron Krupski Młyn 12:0 (Wrodarczyk 4, Cieślik 2, Pilarski 2, Tokarz 2, Sznober, Zomerfeld).
Tymi meczami zakończyliśmy zmagania ligowe. W swojej grupie zajęliśmy 1 miejsce z ilością 22 punków, wygrywając siedem meczy, remisując jeden, nie przegrywając ani jednego. Nasz dorobek bramkowy to 71 bramek strzelonych i 1 stracona. Dzięki pierwszemu miejscu w lidze awansowaliśmy do trzeciej ligi, w której drużyny będą z pewnością bardziej wymagające.
Najlepszym strzelcem drużyny został Krzysztof Wrodarczyk, który zdobył 14 bramek, za nim uplasował się Piotr Pilarski z 13 bramkami, a dalej Szymon Cieślik – 11 bramek.
Miesiąc czerwiec, jak i całe rozgrywki, należy uważać za bardzo udane.

Trampkarze 2002 – trener Henryk Sobala:

Zespół z rocznika 2002 w miesiącu czerwcu rozegrał dwa mecze ligowe:
Ajaks Częstochowa – Ruch 2:2
Ruch – Ruch Chorzów  3:3
W rozgrywkach ligowych drugiej Ligi Wojewódzkiej zajęliśmy 6 miejsce (ostatnie). Jednak utrzymujemy się na tym poziomie rozgrywkowym, gdyż przed sezonem wiadomo było, że w następnej rundzie nastąpi uzupełnienie ligi do ośmiu zespołów, więc nikt nie spadnie. Gra na tym poziomie pozwoliła zawodnikom na bardzo duże rozwinięcie swoich umiejętności. W każdym meczu walczyli do końca i nie odstawali od rywali. Kilka razy zabrakło też szczęścia, a kilka razy, szczególnie w końcówce sezonu szczęście też dopisało.
Dodatkowo wzięliśmy udział w turnieju Cider Cup 2015 o Puchar Burmistrza Miasta Radzionków. W zawodach tych nasz zespół zajął pierwsze miejsce w finale pokonując drużynę MKS Zaborze 2:0.
Drużyna przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 3 sierpnia, a w dniach 16-22 sierpnia wyjedzie na obóz przygotowawczy.
Ze względu na przeniesienia trenerów do innych roczników kończę pracę z grupa z rocznika 2002. Uważam, że są tam zdolni i utalentowani zawodnicy, którzy mają szansę zaistnieć w dorosłej piłce. Wszystkim zawodnikom i ich rodzicom dziękuję za świetny czas, który ze sobą spędziliśmy. Życzę im wielu sukcesów i powodzenia w kolejnym etapie życia piłkarskiego i osobistego.

Trampkarze 2003 – trener Przemysław Wiszniewski:

W miesiącu czerwcu chłopcy z rocznika 2003 trenowali według ustalonego planu czyli trzy razy w tygodniu: w poniedziałki środy i czwartki, a mecze rozgrywali w niedziele. W tym czasie rozegraliśmy trzy ostatnie i decydujące mecze, z których udało sie dwa wygrać i jeden przegrać. Chłopcom z tego rocznika w tym sezonie nie szło najlepiej, ale te ostanie mecze pokazały, że mają wolę walki i ambicję żeby zostać w trzeciej lidze i dalej walczyć z najlepszymi z podokręgów Bytom i Zabrze. Na zakończenie sezonu chłopcy wzieli udział w turnieju organizowanym przez nas, czyli Cider Cup i poszło im bardzo dobrze, bo zajęli bardzo wysokie drugie miejsce. Niestety od nowego sezonu żegnam sie z chłopakami i mam nadzieję, że odniosą jeszcze wiele sukcesów, bo na pewno zasługują na to.

Trampkarze 2004 – trener Dawid Hajda:

W czerwcu trenowaliśmy 9 razy, oraz rozegraliśmy 3 spotkania ligowe, w których spisaliśmy się bardzo dobrze. Co prawda przegraliśmy z Polonią Bytom 2:9 na własnym boisku, ale mecz ten rozegraliśmy w mocno okrojonym składzie. Bramki strzelali Waniek oraz Gońda. Tydzień póżniej w Nowym Chechle po falstarcie oraz znakomitej drugiej połowie wygraliśmy 4:3 (Potoczny, Waniek, Cieślik 2). O miejscu w tabeli zadecydować miała ostatnia kolejka ligowa z Silesią Miechowice. Aby zająć 2 miejsce w tabeli mecz ten musieliśmy wygrać wysoko i to nam się udało. Paweł Dąbrowski tego dnia strzelil dla nas 6 bramek, jedną dołożył Cieślik, a wynik po końcowym gwizdku brzmiał 7:0. Ostatecznie w tabeli zajęliśmy 2 miejsce. Zdobyliśmy 17 punktów. Wygraliśmy 5 razy, 3 razy przegraliśmy i podwójnie remisowaliśmy. Najlepszym strzelcem zespołu został Mikołaj Waniek z dorobkiem 12 bramek, który zajął 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji strzelców ligi.
Z końcem czerwca zagraliśmy w turnieju Cider Cup. Niestety, jak rok temu, tak i teraz nie będziemy go dobrze wspominać. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 8 miejscu. W grupie zremisowaliśmy z Unią Racibórz, i ponieśliśmy dwie klęski z Olimpią Piekary i Stadionem Śląskim. W spotkaniu o 7 miejsce pomimo prowadzenia, przegraliśmy po serii rzutów karnych.
W całym półroczu odbyły się 63 treningi. Najwyższą frekwencją mógł się pochwalić Oskar Wojtas, który opuścił tylko jedne zajęcia i został nagrodzony statuetką na zakończeniu klubowym, które odbyło się na Księżej Górze. Tam też chłopcy otrzymali dyplomy, czapeczki, a wszyscy zjedli pyszną kiełbasę.
Do treningów wracamy 10 sierpnia.

Trampkarze 2004 – trener Henryk Sobala:

Drużyna rocznika 2004 w miesiącu czerwcu rozegrała następujące spotkania ligowe:
Ruch – UKS Trójka 9:2
Ruch – Tarnowiczanka 9:0
Ruch – Orzeł Nakło 3:0 (walkower)
KS Piekary – Ruch 3:3
Piast Ożarowice – Ruch 0:15
Ruch – Juventus Piekary 13:2
W całych rozgrywkach młodzi zawodnicy Ruchu zajęli pierwsze miejsce, co pozwoliło awansować do grupy eliminacyjnej Śląskiej Ligi Młodzików.
Dodatkowo zespół, tak jak starsi koledzy wystąpił w turnieju Cider Cup 2015 o Puchar Burmistrza Miasta Radzionków i zajął trzecie miejsce w decydującym meczu pokonując UKS Ruch Chorzów 3:1.
Treningi dla tej grupy rozpoczną się 3 sierpnia i wraz ze starszymi kolegami z Ruchu zawodnicy wybiorą się na obóz sportowy do Myślenic (16-22 sierpnia).

Szkółka piłkarska 2006 – trener Adam Dyrda:

Drużyna rocznika 2006 trenowała w miesiącu czerwcu zgodnie z planem dwa razy. Rozegraliśmy cztery sparingi: 8:1 z rocznikiem 2006/07 trenera Brzeziny, 11:2 z Juventusem Piekary Śląskie oraz 7:6 i 2:11 z rocznikiem 2005 trenera Wiszniewskiego. 13 czerwca w Miasteczku Śląskim odbyła się faza play off Mini Mistrzostw Deichmann:
– drużyna Brazylii przegrywając 1:5 musiała uznać wyższość Francji (MOSiR Piekary Śląskie),
– drużyna Jamajki wyeliminowała Anglię 4:0 i Szwajcarię 5:0 (obydwa zespoły to drużyny Gwarka Tarnowskie Góry), dotarła do półfinału, gdzie przegrała po zaciętym meczu 1:3 z Chorwacją (Sparta Zabrze – zwycięzca turnieju); w meczu o 3 miejsce nasi chłopcy zrewanżowali się za porażkę w pierwszym meczu i pokonali Australię (Polonia Bytom) 4:3 w rzutach karnych (w meczu remis 1:1). Bohaterem drużyny została bramkarz Oliwier Krawczyk, który obronił decydujący strzał z „wapna”.
Warto dodać, że Staś Malicki z 25 golami został drugim strzelcem imprezy.
W czerwcu został podsumowany również konkurs sprawnościowy, w skład którego weszły próby żonglerki, celności, slalomu z piłką, biegu bez piłki, skoku w dal z miejsca oraz biegu po kopercie:
1. Adaś Muszalski i Martyna Kądziołka.
2. Kuba Szydło.
3. Bartek Andruszkiewicz i Staś Malicki.
Poza konkursem wyróżniłem:
– Stasia Malickiego, który z 25 golami został najlepszym strzelcem drużyny.
– Adasia Muszalskiego, który z 11 asystami był najlepiej podającym w Turnieju Deichmanna.
– Kubę Spendla, który został uznany Najlepszym Zawodnikiem Drużyny.
– Oliwiera Krawczyka, który opuścił tylko dwa treningi i wykazał się najlepszą frekwencją na zajęciach.
Wiosną 2015 mój zespół reprezentowali: Bartek Andruszkiewicz, Szymon Ciongwa, Max Cieniawski, Oskar Ficulak, Bartek Kass, Beniamin Kurek, Martyna Kądziołka, Oliwier Krawczyk, Bartek Locher, Kuba Locher, Staś Malicki, Adaś Muszalski, Dawid Napieraj, Mateusz Orliński, Alex Pawełka, Kuba Poganiec, Mikołaj Posmyk, Dawid Reska, Mikołaj Skowronek, Kuba Spendel, Krzyś Szałajko, Paweł Szolc, Kuba Szydło, Łukasz Tomanek, Kamil Walesa, Dawid Wolka.
Składam serdeczne podziękowania rodzicom, opiekunom, babciom i dziadkom za wielkie zaangażowanie w sprawy klubu UKS Ruch Radzionków i rocznika 2006.
Drużyna wznowi treningi 3 sierpnia w poniedziałek.

Szkółka piłkarska 2006-2008 – trener Daniel Brzezina:

Podsumowanie chciał bym zacząć od podziękowań dla zawodników oraz ich rodziców, za wspólnie spędzone chwile. Od stycznia do połowy czerwca odbyliśmy 52 jednostki treningowe, ale niestety żadnemu zawodnikowi nie udało się być na wszystkich. Na pewno w tym aspekcie jest dużo do poprawy. Rozegraliśmy również kilka sparingów oraz turniejów  z różnym skutkiem, ale najważniejsza na tym etapie jest zabawa, a nie sam wynik. Nasze treningi w tym okresie miały na celu podniesienie takich umiejętności oraz zdolności jak: koordynacja, orientacja, szybkość bez piłki i z piłką, prowadzenie piłki, uderzenia piłki, drybling, zwody, współpraca. Dzieci na treningach wykazywały dużą chęć oraz radość z gry w piłkę, z czego naprawdę mogę być dumny jako trener. Zachęcam dzieci poprzez jeszcze większą systematyczność oraz zaangażowanie w trening do podnoszenia swoich umiejętności, a teraz życzę udanych wakacji i spotykamy się w sierpniu.


Szkółka piłkarska 2008 – trener Marcin Trzcionka:

Podsumowując treningi z tak młodymi piłkarzami chciałbym przede wszystkim zwrócić uwagę na ich pasję i zaangażowanie. W każdy trening wkładają 100%, a gdy kończą się zajęcia już pytają kiedy odbędą się następne. Trenowaliśmy dwa, a w miesiącach maju i czerwiecu po trzy razy w tygodniu. Dzieci największą frajdę miały, gdy zajęcia odbywały się na stadionie Ruchu na głównym boisku, poza tym trenowalismy również na Księżej Górze, na hali MOSiR w Radzionkowie i na hali w Suchej Górze. Indywidualnie nie chce nikogo wyróżniać, bo po prostu każdy zasłużył na wyróznienie i wielkie brawa. Treningi wznawiamy około 20 lipca, a pełną parą od sierpnia. Serdecznie zapraszam na zajecia nowe dzieciaki, które chcą sprobować sił w piłce, choć na początku to głównie gry i zabawy, choć piłka też jest ważnym elementem treningu.

Szkółka piłkarska 2009/2010 – trener Marcin Dziewulski:

Okres ten obfitował w dużo uśmiechu i radości, gdyż nasza najmłodsza grupa tego potrzebowała, powoli się tworzyła, docierała, a i na koniec sezonu na pewno zjednoczyła. Mamy w tej chwili stałą piętnastkę ciekawych chłopaków, która myślę zostanie z nami i dalej będziemy się dobrze bawić i razem walczyć o nasz wspólny rozwój. Udało nam się wykonać założony plan, zatem radość treningiem, jak i sprawność ogólna chłopaków na pewno poszła w górę, do tego dołożyć można zasady organizacje-dyscyplinarne, do których przykładaliśmy dużą wage również sprawiają, że jesteśmy pozytywnie nastawieni,  uśmiechnięci, z energią do nauki i zabawy.  Drabinki, koła koordynacyjne, tory przeszkód, gry i zabawy z różnymi piłkami nie są nam obce. Dziękuję naszym małym piłkarzom i w szczególności rodzicom za stworzenie ciekawej grupy i bardzo pozytywnej atmosfery. Do zobaczenia.