Podsumowanie grup młodzieżowych: szkółka 2006

Trener Adam Dyrda:
Sporo działo się w najmłodszej grupie Ruchu Radzionków w pierwszym półroczu 2014 roku. Zaczeliśmy w piątek 17 stycznia podejmując w sali na Suchej Górze Górnika Bobrowniki Śląskie, przegrywając 7:12. Bramki w tym dniu zdobyli: sześć Tobolik oraz Hachulski.
W Święto Kobiet 8 marca w radzionkowskiej hali MOSiR nasze „Cidry” zmierzyły się z nową Szkołą Katolicką z Piekar Śląskich, rozgrywając z nią dwa mecze. W pierwszym padł remis 1:1, a gola zdobył Tomanek, natomiast w drugim Ruch wygrał 3:1, dzięki golom Pieloka, Walczuka i Pogańca. Tydzień później w tym samym miejscu doszło do rewanżu, w którym dwukrotnie okazaliśmy się lepsi. W spotkaniu wygranym 2:0 obydwa gole zdobył Więckowski, a wygranej 4:1 do siatki trafiali Spendel dwukrotnie oraz Kass i Krawczyk.
W maju rozegraliśmy mini turniej na Księżej Górze w Radzionkowie oraz sparing na stadionie.
W sobotę 24 maja na popularnej „górce” stawiło się sześć zespołów: po dwie z drużyn trenera Dyrdy i trenera Brzeziny oraz dwie ze Szkoły Katolickiej z Piekar Śląskich. Chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy po trzy zespoły każda i rozegrali tam spotkania każdy z każdym. W grupie A Ruch trenera Dyrdy przegrał po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu 4:5 (po dwa gole strzelili Muszalski i Reska) ze Szkołą Katolicką oraz pokonał 6:3 Ruch trenera Brzeziny (po dwa gole zdobyli Muszalski, Kądziołka i Poganiec). Pierwsze miejsce w tej grupie zajęli piekarzanie po pokonaniu 8:4 Ruchu trenera Brzeziny. W drugiej grupie Katolik przegrał z Ruchem trenera Dyrdy 2:6 (cztery gole Tomanka i dwa Szolca) i pokonał 3:1 Ruch trenera Brzeziny. W trzecim meczu w tej grupie Ruch trenera Dyrdy pokonał 9:1 Ruch trenera Brzeziny (gole: cztery Pawełka, trzy Tomanek oraz Walesa) i zajął pierwsze miejsce.
W czwartek 28 maja na stadionie przy ulicy Narutowicza stanęliśmy naprzeciw szkółki piłkarskiej Fun Futbol z Tarnowskich Gór, którym zaplikowaliśmy dwadzieścia goli, tracąc sześć (Ficulak – osiem goli, Spendel – cztery gole, Kass, Malicki – po dwa gole, Poganiec, Szolc, Pawełka – po jednym golu).
Najważniejsze wydarzenia miały miejsce w czerwcu, kiedy rozegraliśmy swój pierwszy mecz na głównym boisku Ruchu, a w którym ulegliśmy MKS Zaborze 0:7 oraz wzięliśmy udział w turnieju „Cider Cup 2014″, w którym nasz zespół wypadł dużo lepiej niż w sparingu: raz zremisowaliśmy 3:3 z drugim zespołem Ruchu i odnieśliśmy cztery zwycięstwa – 3:0 z UKS Fun&Football, 5:2 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, 3:2 z KS Piekary Śląskie i 2:0 z UKS Trójką Tarnowskie Góry. Przeprowadziliśmy również konkurs sprawnościowy złożony z biegu bez piłki, skoku w dal z miejsca, biegu po kopercie, żonglerki, prowadzenia piłki na czas i próby celności. Pierwsze miejsce zajął w nim Muszalski, drugie Reska, a trzecie Spendel i Pielok. Najlepszym strzelcem w przekroju całego roku został Muszalski z trzynastoma bramkami, wyprzedzając Tomanka (osiem goli) i Pogańca (siedem goli). Najlepszą frekwencją na treningach wykazał się Wolka.

Kadra drużyny:
Pielok Maks, Walczuk Maciek, Posmyk Mikołaj, Malicki Stasiu, Poganiec Kuba, Pawełka Aleks, Tomanek Łukasz, Wolka Dawid, Napieraj Dawid, Reska Dawid, Muszalski Adam, Locher Kuba, Kądziołka Martyna, Szolc Paweł, Spendel Kuba, Walesa Kamil, Kass Bartek, Matejczyk Oskar, Kurek Benjamin.