Polonia Łaziska Górne – Ruch 0:2

Ruch, choć przez ostatnie pół godziny grał w dziesiątkę po czerwonej kartce rezerwowego Kamila Banasia, wygrał w ostatnim meczu sezonu z Polonią w Łaziskach Górnych 2:0. Tuż przed gwizdkiem na przerwę po centrze Kevina Rockiego głową do siatki gospodarzy piłkę skierował Robert Wojsyk. W 62 minucie Rafał Strzelczyk uchronił “Cidry” od straty bramki, broniąc strzał z rzutu karnego Mazurka. Zaś wynik meczu w doliczonym czasie gry po zagraniu Amine Boudgugi ustalił Michał Szromek. Dzięki temu zwycięstwu Ruch awansował w tabeli o jedno miejsce, kończąc sezon na czwartej pozycji, ze stratą piętnastu punktów do zwycięzcy (i z taką samą przewagą nad strefą spadkową), a dwóch do miejsca na podium.

34 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 12 czerwca 2021, godz. 17:00
Polonia Łaziska Górne – Ruch 0:2 (0:1)
0:1 – Wojsyk 45.
0:2 – Szromek 90.
Polonia: Topór (46. Szmyd) – Gersok (79. Just), Terbalyan, Widuch, Fabisiak (86. Słupik), Hewlik, Mazurek, Uniejewski, Badura (46. Szojda, 55. Wolny), Polczyk (46. Nowara), Prochownik (69. Górecki). Trener: Tukaj.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka (46. Banaś), Wnuk, Ćwielong, Skalski, Turczyn (46. Pietrycha), Gwiaździński, Dudziński (59. Boudguiga), Zalewski (73. Kopeć), Rocki (59. Piecuch), Wojsyk (46. Szromek). Trener: Dziewulski.
Żółte kartki: Gersok 45., Nowara 89. – Pietrycha 76. Strzelczyk 90.
Czerwona kartka: Banaś 60. (Ruch).