Popis Ruchu w Szombierkach. Derby dla “Cidrów”!

Ruch Radzionków w znakomitym stylu pokonał w derbowym starciu Szombierki w Bytomiu. “Cidry” po hat-tricku Bartosza Nawrockiego i golu stawiającego kropkę nad “i” Marcina Kowalskiego zwyciężyły z “Zielonymi” aż 4:1.

Ruch świetnie rozpoczął rozgrywane już o godzinie 11:00 spotkanie. Goście zdominowali pierwsze fragmenty gry i objęli prowadzenie już w 6. minucie. Rafał Kuliński posłał piłkę na wolne pole, a Bartosz Nawrocki precyzyjnym lobem otworzył rezultat.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy. Radzionkowianie bardzo skutecznie rozbijali próby ataków bytomian, a sami mieli jeszcze szanse na to, by podwyższyć wynik. Najbliżej był Bartosz Nawrocki, ale jego “główkę” na poprzeczkę sparował Adrian Dorosławski.

Drugą część meczu lepiej zaczęli gospodarze i – podobnie jak Ruch przed przerwą – okres niezłej gry ukoronowali golem wyrównującym. Po serii stałych fragmentów i jednym z kolejnych rzutów rożnych do remisu doprowadził Giorgi Tsuleskiri. Miejscowi z remisu cieszyli się jednak raptem minutę. Bartłomiej Gwiaździński chwilę po wznowieniu gry ze środka boiska znalazł w szesnastce rywala Nawrockiego, a ten drugi raz z zimną krwią wykorzystał swoją okazję.

“ZIeloni” znowu próbowali gonić radzionkowian, ale znakomicie spisywała się defensywa Ruchu, a pewnym punktem drużyny był również Rafał Strzelczyk. Na pięć minut przed końcem “Cidry” wyprowadziły cios, po których gospodarze już się nie podnieśli. Rywala na jego połowie naciskał Kamil Kopeć, który po przejęciu piłki podał ją Nawrockiemu, a ten spokojnie “nawinął” sobie obrońcę przeciwnika i po chwili mógł celebrować skompletowanie hat-tricka. Wynik dwie minuty później ustalił Marcin Kowalski, który do bramki trafił po podaniu od Kacpra Zalewskiego.

Szombierki Bytom – Ruch Radzionków 1:4 (0:1)

0:1 – Bartosz Nawrocki 6′
1:1 – Giorgi Tsuleskiri 49′
1:2 – Bartosz Nawrocki 49′
1:3 – Bartosz Nawrocki 85′
1:4 – Marcin Kowalski 88′

Szombierki: Dorosławski – Śliwa, Szczepanik (81′ Wylężek), Tsuleskiri, Moritz, Łebko, Wiśniewski, Wąsik, Wagner (70′ Rusz), Mazur, Okaj (78′ Kałużny). Trener: Kamil Zieleźnik.

Ruch: Strzelczyk – Turczyn (54′ Cichecki), Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Baran (66′ Kowalski), Siwy (66′ Zalewski), Kuliński, Gwiaździński, Szromek (58′ Kopeć) – Nawrocki. Trener: Michal Farkas.