Pora na wygraną. Ruch zagra z Unią Rędziny

Dwa mecze bez zwycięstwa sprawiły, że “Cidry” osunęły się w ligowej tabeli. Stawka jest jednak w tym sezonie wyjątkowo płaska, dlatego w Radzionkowie mają nadzieję, że w sobotę uda im się wrócić na ścieżkę zwycięstw zbliżyć do szerokiej, IV-ligowej czołówki.

Tydzień temu “Żółto-Czarni” w pechowych okolicznościach przegrali na swoim boisku ze Szczakowianką Jaworzno. Okazję do rehabilitacji przed swoją publicznością dostaną już tydzień później. Tym razem na Knosały przyjedzie 12. w tabeli Unia Rędziny.

Nie możesz być w sobotę przy Knosały? Obejrzyj mecz z Unią Rędziny na żywo w systemie PPV

Rywale radzionkowian jeszcze kilkanaście tygodni temu godzili się ze spadkiem z IV ligi. Sezon 2021/22 kończyli na 15. miejscu w stawce, finiszując z dorobkiem raptem 13 punktów. Z gry wycofała się jednak Unia Książenice, na czym skorzystali rędzinianie, zastępując ją na piątym szczeblu rozgrywkowym.

Podopieczni trenera Roberta Siudy zaczęli od zwycięstwa. Wygrana z Unią Kosztowy musiała cieszyć ich tym bardziej, że w poprzednim sezonie na premierową wiktorię Unia czekała aż 9 kolejek, a w sumie przez całe rozgrywki wygrała raptem 3-krotnie. Obecnie ekipie spod Częstochowy idzie zdecydowanie lepiej, choć wiele wskazuje na to, że znów będzie bronić się przed spadkiem z ligi.

Przemsza uzbierała dotychczas 11 punktów. Dobre mecze przeplata jednak z fatalnymi wpadkami. Rędzinianie potrafili rozgromić Wartę Zawiercie 4:0, podnosząc się po klęskach z drużynami z Katowic. Rozwój rozbił Unię 7:0, a Podlesianka 6:1. W rezultatach najbliższych rywali Ruchu widać jednak wyraźny progres – w każdym z 6 ostatnich meczów strzelają gole, spośród pięciu ostatnich gier przegrali tylko raz, do końca próbując przed tygodniem zapunktować z liderem z Gliwic. Ostatecznie Piast wygrał w minionej kolejce z Unią 4:3, ale gospodarze tego spotkania potrafili podnieść się z wyniku 1:4, dochodząc przeciwnika na dystans raptem jednej bramki.

Wśród naszych najbliższych gości warto zwrócić na uwagę na duet Piotr Andrzejewski – Arkadiusz Porochnicki. Obaj gracze biorą na siebie większość ciężaru zdobywania goli, zdobywając 11 z 19 bramek całego zespołu. Trudno nie odnieść wrażenia, że w sobotę staną naprzeciwko siebie drużyny, których głównym mankamentem jest przede wszystkim skuteczność w obronie. Ruch w 9 meczach stracił 24 gole, bramkarze Unii piłkę z siatki wyciągali o dwa razy więcej.

W sobotę w barwach Ruchu zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę obejrzaną w meczu ze Szczakowianką Rafała Otwinowskiego. Pod nieobecność podstawowego stopera podopieczni trenera Michala Farkasa będą chcieli jednak zagrać w końcu “na zero” z tyłu i sięgnąć po komplet punktów. W poprzednim sezonie “Cidry” dwa razy pokonywały rędzinian – u siebie gromili ich 5:0, na wyjeździe zwyciężając skromnym 1:0.

Początek sobotniego meczu przy Knosały o 15:00. Młodzież do 15 roku życia wejdzie na obiekt za darmo. Zapraszamy!