Pracują przed Podbeskidziem, potem jeszcze 2 sparingi

– Ale i jego gra przeciwko Podbeskidziu nie jest wykluczona. Dużo zależy od tego ile minut spędzi na boisku w meczu przeciwko Szwajcarom. W piątek od rana powinien być już z nami i wtedy zobaczymy w jakim jest stanie – tłumaczy Rafał Górak, trener Ruchu.

Wiadomo że z Podbeskidziem nie zagra Marcin Dziewulski. Pełniący ostatnio rolę kapitana zespołu pomocnik w spotkaniu z Górnikiem Łęczna ujrzał czwartą żółtą kartkę w bieżących rozgrywkach w efekcie czego musi pauzować.

Z zespołem Ruchu ćwiczy od kilku dni Paweł Śmiały, 18-letni bramkarz wypożyczony ostatnio do Orzecha. – I kolejną rundę też pewnie tam spędzi. Dla niego najważniejsze jest to, że systematycznie gra. Jego zespół zakończył już rozgrywki więc chcemy mu się przyjrzeć i mieć go pod ręką. Sprawdzimy czy zrobił postęp, może zagra w którymś ze sparingów jakie planujemy po meczu z Bielskiem – zapowiada Górak.

W Radzionkowie zaplanowany jest bowiem okres roztrenowania po ostatnim z ligowych spotkań. – Przez dwa tygodnie będziemy „wyłączali” organizmy. Zagramy w tym czasie z GKS-em Tychy i ROW-em Rybnik – planuje szkoleniowiec „Cidrów”. 6 grudnia jego piłkarze udadzą się na zimowe urlopy.