Przed meczem z Foto-Higieną Gać

Trzecia liga to najwyższy poziom rozgrywkowy, na jakim występuje w swojej historii klub z niewielkiej Gaci z gminy Oława. To jednak nie znaczy, że to absolutni debiutacji tego szczebla, to występowali na nim w latach 2012-2016. W poprzednim sezonie po dwóch latach przerwy, po najpierw zaciętych bojach w dolnośląskiej czwartej lidze (grupa: wschód) z rezerwą Śląska Wrocław, i potem po rozgromieniu w barażach mistrza grupy zachodniej powrócić do trzeciej ligi.
Nic więcej dziwnego, że nigdy dotąd nie doszło do pojedynku tej drużyny z Ruchem Radzionków.
Ale to znaczy, że jest to drużyna absolutnie z radzionkowskiego punktu widzenia anonimowa. Gra tam kilku piłkarzy ogranych w wyższych ligach, a trenerem jest Marcin Dymkowski… który w 2012 roku był bardzo blisko zostania piłkarzem pierwszoligowego Ruchu Radzionków, jednak – jak pamiętamy – budowana wtedy przez trenera Zbigniewa Smółkę drużyna ostatecznie została wycofana z rozgrywek i na rok zniknęła z piłkarskiej mapy.

Mecz Ruchu Radzionków z Foto-Higieną Gać, który zostanie rozegrany w ramach siódmej kolejki trzeciej grupy trzeciej ligi poprowadzi sędzia Łukasz Sowada z Opola, czyli ten sam arbiter, który gwizdał w pierwszym meczu Ruchu w Orzechu z rezerwą Miedzi Legnica.