Przed meczem z RKS Grodziec

Zespół z dzielnicy Będzina ostatnie ligowe zwycięstwo odniósł we wrześniu 2020 roku. W dwunastu kolejnych spotkaniach aż jedenaście razy schodził z boiska pokonany, a jedno spotkanie zakończył podziałem punktów. Wiosną na jego koncie trzy porażki i aż piętnaście straconych bramek. W efekcie do przedostatniej Dramy Zbrosławice strata wynosi aż siedem punktów, i to przy jednym meczu rozegranym więcej.
Drużyna Ruchu musi jednak pamiętać, że niezależnie od miejsca w tabeli, RKS Grodziec był w ostatnim czasie niewdzięcznym rywalem. Dwa ostatnie domowe spotkania z tym przeciwnikiem remisowaliśmy w stosunku 2:2, a jesienny mecz wyjazdowy zakończył się porażką 2:4 i była to jedna z zaledwie dwóch wygranych tej drużyny w całych dotychczasowych rozgrywkach.

Nie zmienia to jednak faktu, że „Cidry” nie mogą odżegnywać się od roli zdecydowanego faworyta tego starcia. Z jednej strony powinny postawić sobie za cel przedłużenie już do sześciu meczów serii bez straconych goli, a z drugiej przełamanie się pod bramką przeciwnika. W 2021 roku nie udało się Ruchowi strzelić gola z gry, a zdobywca jednej wiosennej bramki, czyli kapitan zespołu Marcin Trzcionka będzie jutro pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Sponsorem meczu jest firma:

Leave a comment

Minimum 4 znaki