Przed sobotnimi sparingami

Rozegranie dwóch meczów kontrolnych jednego dnia da szansę trenerom na przyjrzenie się postawie większości zawodników w rytmie meczowym w wymiarze pełnych dziewięćdziesięciu minut. W spotkaniu ze Slavią zobaczymy więc na placu gry innych zawodników, niż tych, którzy zagrają rano przeciwko Zielonym.

W meczu przeciwko Slavii Ruda Śląska w drużynie Ruchu szansę ponownego zaprezentowania swoich umiejętności dostanie Dawid Bober. Utalentowany dziewiętnastolatek z Gosławia Jedłownik, który w raciborskiej A-klasie zdobył jesienią aż 39 bramek w 15 spotkaniach, miał już okazję trenować z Ruchem w styczniu, zagrał też w sparingu ze Skałką Żabnica. W meczu tym jednak nie pokazał pełni swoich umiejętności, inna jednak sprawa, że wtedy rozczarowała cała drużyna Ruchu Radzionków.

Zieloni Żarki to piąty zespół pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi, Slavia Ruda Śląska w tej samej klasie rozgrywkowej zajmuje dziewiątą pozycję.
Szczególnie interesująco zapowiada się poranny sparing z Zielonymi, w drużynie z Żarek będziemy bowiem mogli najprawdopodobniej ujrzeć na boisku aż dziewięciu zawodników związanych w przeszłości z Ruchem Radzionków: Dariusza Poturalskiego, Tomasza Hampfa, Tomasza Piecha, Krzysztofa Kaczmarka, Nikodema Klocka, Rafała Wiklaka, Michała Kulasa, a także będącego formalnie piłkarzem Ruchu Radzionków, acz mającego zgodę klubu na trenowanie w Żarkach, Damiana Czibę, oraz Rafała Kubika, który już jesienią reprezentował barwy Zielonych, ale w przerwie zimowej długo przymierzany był do Rozwoju Katowice. Trenerem Zielonych jest bardzo dobrze znany w Radzionkowie Janusz Kościelny.
Radzionkowski akcent znajdziemy również w zespole Slavii Ruda Śląska, której trenerem jest pamiętający czasy Ekstraklasy w Radzionkowie, były piłkarz Ruchu Tomasz Grozmani.