Przed wyjazdem na stadion lidera Warty Zawiercie

Znakomity początek sezonu gospodarzy jutrzejszego meczu musi budzić wielkie uznanie, choć nie brakuje też takich, którzy zwracają uwagę, że w dotychczasowych meczach Warta mierzyła się głównie z drużynami z dolnych części tabeli, a dopiero seria spotkań kolejno z Ruchem, Gwarkiem i Sarmacją, któa czeka teraz tą drużynę, pokaże jej prawdziwą wartość. Znakomicie jednak pamiętamy, że po serii meczów z faworytami ligi, od wyjazdu do Siewierza miał się dla Ruchu zacząć ten „łatwiejszy” terminarz, a tymczasem właśnie w dwóch meczach z niżej klasyfikowanymi w tabeli rywalami – Przemszą i Górnikiem Piaski – Ruch stracił aż pięć punktów!

Po tych dwóch nieudanych meczach humory wokół radzionkowskiej drużyny z pewnością dalekie są od ideału. Na pewno poprawia je jednak sytuacja kadrowa, bo na mecz do Zawiercia wraca po pauzie za kartki Jakub Łabojko, a kontuzjowani ostatnio Mateusz Hermasz i Konrad Bąk, powinni być także gotowi do gry.

Spotkanie dwunastej kolejki pomiędzy Wartą Zawiercie a Ruchem Radzionków rozpocznie się o godzinie 15:00, a poprowadzi je sędzia Leszek Lewandowski z Gliwic.

Minimum 4 znaki