Puchar Polski: Ruch – Gwarek Tarnowskie Góry 1:2

W meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom Ruch przegrał 1:2 z trzecioligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Wynik meczu radzionkowianie otworzyli już w 3 minucie, kiedy w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Miłosz Ćwielong. Mimo przewagi, i kilku okazji strzeleckich dla gości, prowadzenie “Cidrów” utrzymało się do gwizdka na przerwę. Po zmianie stron, kiedy w barwach Ruchu pojawiła się na murawie trójka doświadczonych piłkarzy, gra się wyrównała, a i pod bramką Gwarka blisko trafiania byli Mateusz Pietryga i Kamil Kopeć, jednak w 79 minucie po rozegraniu rzutu wolnego goście za sprawą Barbusa doprowadzili do wyrównania. W 89 minucie za faul przed polem karnym drugą żółtą kartkę otrzymał Rafał Otwinowski, a z rzutu wolnego Mateusza Szukałę pokonał Stanek i w ten sposób to trzecioligowiec mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

2 runda Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom, 22 września 2021, godz. 18:00
Ruch – Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 (1:0)
1:0 – Ćwielong 3.
1:1 – Barbus 79.
1:2 – Stanek 90.
Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Siwy (46. Gwiaździński), Turczyn (46. Kuliński), Pietryga, Banaś (53. Kopeć), Wawrzinossek (46. Baran), Piecuch. Trener: Dziewulski.
Gwarek: Rosół – Boryczka, Stanek, Timochina (76. Barbus), Joachim, M. Pisarek (69. W. Pisarek), Skrzyniarz, Dyląg, Przystalski, Rakowiecki (69. Dworaczek), Jaszczak (69. Jarka). Trener: Ganowicz.
Sędzia: Zarzycki (Bytom).
Żółte kartki: Otwinowski 35. 89., Trzcionka 90. – Dyląg (po meczu).