Rafał i Dariusz Strzelczyk nadal w Ruchu, Pysno i Helder odchodzą

Z kolei po zakontraktowaniu w ostatnich dniach dwóch głośnych nazwisk w postaci Marcina Trzcionki i Marcina Dziewulskiego dojść musiało do kolejnych ruchów kadrowych. Klub rozwiązał za porozumieniem stron kontrakty z Helderem Rodriguesem i Kamilem Pysno. Zapadła także decyzja, że piłkarzem Ruchu nie będzie Tomasz Zdanowski, który pozostawał już bez ważnej umowy. Wszystkim zawodnikom za grę w żółto-czarnych barwach dziękujemy.

W ten sposób obecnie kadra drużyny liczy 18 zawodników:
Bramkarze: Dariusz Strzelczyk, Rafał Strzelczyk.
Obrońcy: Andrzej Buchcik, Łukasz Dębski, Wojciech Franiel, Aleksander Lipiński, Marcin Trzcionka, Tomasz Wandzik.
Pomocnicy: Patryk Cepek, Marcin Dziewulski, Adam Giesa, Marcin Hoinkis, Piotr Rocki, Damian Sadowski, Tomasz Suchecki, Rafał Zaborowski.
Napastnicy: Damian Cziba, Tadeusz Urbainczyk.

Ostatecznie kadra liczyć będzie 20 zawodników, w tym 3 bramkarzy.

Prezes Marcin Wąsiak o zmianach w kadrze drużyny:
Po ostatnich zmianach kadra na nowy sezon jest już prawie kompletna. W ostatnich dniach udało nam się namówić do powrotu do Ruchu Radzionków Marcina Trzcionkę i Marcina Dziewulskiego, co powinno być wielkim wzmocnieniem dla nas, a o czym jeszcze kilka dni wcześniej nie marzyliśmy. Udało się też w końcu wykupić bramkarzy, z którymi podpisaliśmy dwuletnie kontrakty. Rafał z Darkiem powinni powalczyć o bluzę z numer jeden. Po rozwiązaniu kontraktów z Helderem Rodriguezem i Kamilem Pysno na chwilę obecną mamy osiemnastu zawodników w kadrze, w tym pięciu młodzieżowców. Ostatecznie postanowiliśmy okroić kadrę do dwudziestu zawodników, w tym trzech bramkarzy. Dlatego testujemy jeszcze kilku młodych zawodników, gdyż na pewno będą to młodzieżowcy, których rolą będzie uzupełnienie kadry i nauka. Będzie to jeden bramkarz i jeden zawodnik na pozycję skrzydłowy/napastnik. Ogólnie można powiedzieć, że tą główną kadrę mamy już zamkniętą. Zgłasza się do nas wielu zawodników, co jest bardzo miłe i chyba dobrze o nas świadczy, ale na prawie dwadzieści dni przed ligą kadrę możemy uznać za prawie zamkniętą. Wspólnie z trenerem postanowiliśmy postawić na jakoś, a nie na ilość stąd troszkę mniejsza kadra niż zazwyczaj, ale za to z konkretnymi zawodnikami. Dzisiaj zabieg przechodzi Adam Giesa i w przyszłym tygodniu rozpoczyna rehabilitację. Liczymy, że w połowie sierpnia powinien już trenować z drużyną, ale o stanie jego zdrowia i rehabilitacji będziemy informować.