Rafał Strzelczyk zawiesił karierę

Rafał Strzelczyk z przyczyn zawodowych zawiesił piłkarską karierę. Oznacza to, że do nowych rozgrywek Ruch Radzionków przystąpi bez swojego dotychczasowego bramkarza w kadrze.

– Niestety nie mogę przedłużyć kontraktu z klubem, choć bardzo bym chciał. Niedawno jednak zmieniłem pracę, która uniemożliwi mi regularne treningi i obecność na meczach. Musiałem więc podjąć decyzję o rozstaniu – tłumaczy Strzelczyk.

Nowe obowiązki zawodowe nie pozwolą “Rafikowi” w udziale w treningach i spotkaniach ligowych, nie oznacza to jednak, że fani nie spotkają się z jednym ze swoich ulubieńców na obiekcie przy Knosały. – Oczywiście będę kibicował chłopakom i całemu sztabowi oraz zarządowi w nadchodzącym sezonie, żeby osiągnęli jak najlepszy wynik. Wiem, że stać ten zespół na bardzo dużo. Z pewnością będziemy się widzieć co 2 tygodnie – tym razem nie na murawie, ale na trybunach – zapewnia Strzelczyk.

33-letni Strzelczyk jest wychowankiem Ruchu Radzionków. W świat dorosłej piłki wkraczał jednak w barwach Orła Miedary, z którego wrócił do “Cidrów” po 5-letnim pobycie. Ostatnie dziesięć lat spędził w ekipie “Żółto-Czarnych”, rozgrywając w barwach radzionkowian 160 spotkań o stawkę. Dziękujemy “Rafikowi” za każde z nich i zapewniamy – w Radzionkowie zawsze będziesz u siebie!