Rozczarowanie w Radzionkowie. Śląsk Wygrał z Ruchem

Ruch Radzionków przegrał ze Śląskiem Świętochłowice 1:2 w meczu 5. kolejki IV-ligowego sezonu. Przyjezdni, którzy dotychczas jeszcze nie zapunktowali, sprawili miejscowym smutną niespodziankę.

Śląsk zaprezentował się przy Knosały solidnie i już na początku meczu mógł objąć prowadzenie. Kamil Skwiszcz stanął oko w oko z Mateuszem Szukałą, ale spudłował. Przez większość pierwszej odsłony goście skutecznie rozbijali próby ataków “Żółto-Czarnych”, próbując wyprowadzać groźne kontry. Mimo to radzionkowianie mieli co najmniej trzy dobre okazje ku temu, by objąć prowadzenie. Te najlepsze mieli Bartosz Nawrocki i Miłosz Ćwielong, żaden z nich nie znalazł jednak sposobu na Michała Stopyrę.

W przerwie trener Marcin Dziewulski dokonał jednej zmiany, ale gra jego zespołu nie ulegała poprawie. Ruch miał problemy z płynnością gry, mimo to zdołał objąć prowadzenie. Rezultat otworzył Bartosz Nawrocki, który dostał piłkę od wprowadzonego kilkadziesiąt sekund później Marcina Kowalskiego i wydawało się, że od tego momentu “Cidrom” będzie nieco łatwiej. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale zmarnowali doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu – Rafał Otwinowski trafił w poprzeczkę. Tymczasem po drugiej stronie boiska jeden z wypadów świętochłowiczan skończył się wyrównaniem – po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do siatki Szukały trafił Daniel Koniarek.

Radzionkowianie zamierzali powalczyć o odzyskanie prowadzenia, ale po prostym błędzie w obronie stracili drugiego gola. Z prezentu skorzystał Jakub Rudek i na niespełna kwadrans przed końcem goście ustalili wynik na 2:1.

Ruch Radzionków – Śląsk Świętochłowice 1:2 (0:0)

1:0 – Bartosz Nawrocki 62′
1:1 – Daniel Koniarek 68′
1:2 – Jakub Rudek 79′

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong (61′ Kowalski) – Kopeć (71′ Piecuch), Turczyn (46′ Siwy), Kuliński, Gwiaździński (82′ Szromek), Baran (61′ Bougduiga) – Nawrocki. Trener: Marcin Dziewulski.

Śląsk: Stopyra – Nawrocki, Słota, Koniarek, Żyłka, Rybak (Tarka), Lesik, Borowiec (Wystop), Rudek (Balon), Barteczko, Skwiszcz (Paszek). Trener: Arkadiusz Spiołek.

Sędzia: Jakub Tekieli
Żółte kartki: Nawrocki, Paszek, Żyłka (Śląsk)