Ruch Chorzów – Ruch 6:2

Puchar Stulecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej dla Ruchu Chorzów. Choć cały mecz finałowy tych jednorazowych rozgrywek przebiegał pod dyktando mistrza trzeciej grupy trzeciej ligi, to jednak początkowo groźniejsi byli po kontrach gospodarze. Najpierw Nowaka od straty gola po główce Roberta Wojsyka uratował słupek, ale w 33 minucie w sytuacji sam na sam nie dał mu szans Michał Szromek. Prowadzenie gości trwało jednak tylko dwie minuty, gdy do siatki Rafała Strzelczyka trafił Janoszka. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, tuż przed gwizdkiem na przerwę z rzutu wolnego do bramki Ruchu piłkę wpakował Janoszka. Po zmianie stron najpierw zaatakowali radzionkowianie, ale Niebiescy jednak szybko odpowiedzieli dwoma golami; Kasolika i Będzieszaka. Wynik zmniejszył Wojsyk, ale potem Rudek i Kulejewski ustalili wynik meczu na 6:2.

Finału Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, 16 czerwca 2021, godz. 19:20
Ruch Chorzów – Ruch 6:2 (2:1)
0:1 – Szromek 33.
1:1 – Janoszka 35.
2:1 – Janoszka 45.
3:1 – Kasolik 53.
4:1 – Będzieszak 64.
4:2 – Wojsyk 69.
5:2 – Rudek 79.
6:2 – Kulejewski 83.
Ruch Chorzów: T. Nowak – Lechowicz, Słota (46. Wójtowicz), Kasolik, Kowalski (46. Kulejewski), Mokrzycki, Wojtek (79. Neugebauer), Będzieszak (64. Rudek), Foszmańczyk (79. Siwek), Kwaśniewski, Janoszka. Trener: Bereta.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka (56. Banaś), Pietrycha, Turczyn, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński, Kopeć (61. Boudguiga), Piecuch (65. Zalewski), Szromek (85. Dudziński), Wojsyk. Trener: Dziewulski.