Ruch – Polonia Łaziska Górne 2:0

Udany początek sezonu w wykonaniu “Cidrów”! W dniu sto drugiej rocznicy powstania klubu Ruch pokonał przed własną publicznością w meczu pierwszej kolejki Polonię Łaziska Górne 2:0. Żółto-czarni, choć przez cały mecz wyraźnie przeważali i stwarzali sobie sytuacje bramkowe, na pierwszego gola czekać musieli do 78 minuty, kiedy otrzymując piłkę od Amine Boudguigi strzałem z dystansu do siatki gości trafił w swoim debiucie Rafał Kuliński. Wynik spotkania w ostatniej minucie podstawowego czasu gry ustalił Boudguiga, który po podaniu od innego nowego piłkarza Bartosza Nawrockiego minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

1 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 14 sierpnia 2021, godz. 19:19
Ruch – Polonia Łaziska Górne 2:0 (0:0)
1:0 – Kuliński 78.
2:0 – Boudguiga 90.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński, Kuliński, Zalewski (69. Turczyn), Kopeć (61. Boudguiga), Piecuch (61. Baran), Wojsyk (80. Nawrocki). Trener: Dziewulski.
Polonia: Maścibrzuch – Gersok, Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Hewlik, Uniejewski, Popenda (40. Kaziszyn), Badura, Prochownik (74. Wolny). Trener: Tukaj.
Sędzia: Drobot (Katowice).
Żółte kartki: Kuliński 86., Trzcionka 90. – Kaszok 8., Prochownik 28., Gersok 35., Unijewski 88., Hewlik 90.