Ruch Radzionków rozpoczął okres przygotowawczy

Drużyna Ruchu Radzionków rozpoczęła okres przygotowawczy co sezonu 2024/25. W poniedziałkowe popołudnie “Żółto-Czarni” pod okiem sztabu trenerskiego Marcina Trzcionki wybiegli na boisko Szkoły Mistrzostwa Sportowego i odbyli pierwszy wspólny trening po urlopach.

W zajęciach wzięło udział 24 zawodników. Czwórka z nich to młodzież z UKS-u Ruchu Radzionków, przymierzana do seniorskiej kadry “Cidrów”. Trener Trzcionka przyglądał się również sześciu testowanym graczom. W treningu zabrakło Rafała Otwinowskiego, Miłosza Ćwilonga, Kacpra Zalewskiego i Franciszka Stachonia, którzy ze względu na dłuższe urlopy lub obowiązki zawodowe dołączą do zespołu w kolejnych dniach.

– W pierwszym tygodniu treningów skupimy się na poprawieniu aspektów fizycznych, wkomponowując je w model gry w średnich i dużych grach, z zachowaniem indywidualnych pozycji zawodników. Popracujemy też nad szeroko rozumianym wsparciem pomocniczym i zdobywającym w grach zadaniowych – precyzuje zadania na nadchodzące dni Marcin Trzcionka. – Cieszy mnie pozytywna i ambitna postawa drużyny od pierwszego treningu oraz frekwencja, dzięki której od początku możemy ruszyć z solidnymi przygotowaniami do startu bardzo ciekawie zapowiadających się rozgrywek – dodaje szkoleniowiec “Żółto-Czarnych”.

Pierwszy tydzień okresu przygotowawczego radzionkowianie zakończą sobotnim meczem sparingowym. Rywalem Ruchu będzie III-ligowy Pniówek Pawłowice. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przeciwnika.