Sarmacja Będzin – Ruch 3:2

Ruch Radzionków mimo dwubramkowego prowadzenia przegrywa w Będzinie z Sarmacją 2:3, tym samym nie wykorzystując szansy na awans na trzecie miejsce w tabeli. W pierwszej połowie radzionkowianie swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami w zamieszaniu po rzutach rożnych. Najpierw w 33 minucie trafił Michał Szromek odbierając piłkę wybitą przez przeciwnika, a w 39 minucie Robert Wojsyk, po tym jak walkę w powietrzu o futbolówkę wygrał Tomasz Harmata. Jednak tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę wynik zmniejszył po długim wybiciu rzutu wolnego strzałem głową Dudała. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, i w 61 minucie po rozegraniu rzutu rożnego do wyrównania doprowadził ponownie Dudały, a w 89 minucie ten sam zawodnik – także po rzucie rożnym – stojąc na tzw. długim słupku ustalił wynik meczu. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Harmata.

31 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 29 maja 2021, godz. 13:00
Sarmacja Będzin – Ruch 3:2 (1:2)
0:1 – Szromek 33.
0:2 – Wojsyk 39.
1:2 – Dudała 45.
2:2 – Dudała 61.
3:2 – Dudała 87.
Sarmacja: Dawid – Dudała, Majka, Czapla, Gądek, Terbalyan, Zawadzki (90. Bąk), Kozłowski (67. Maj), Adamczyk (77. Pietrowski), Widurski, Tomko. Trener: Ślusarczyk.
Ruch: Szukała – Trzcionka, Pietrycha, Harmata, Ćwielong, Turczyn (58. Wnuk), Gwiaździński, Banaś (46. Kopeć), Szromek, Boudguiga (63. Piecuch), Wojsyk (77. Skalski). Trener: Dziewulski.
Żółte kartki: Kozłowski 2., Tomko 51., Zawadzki 90. – Szukała 87., Kopeć 90.