Sprawdzian na terenie rywala

Po serii meczów rozegranych na boisku w Radzionkowie piłkarze Ruchu Radzionków w szóstym sparingu tej zimy zmierzą się w Miechowicach z tamtejszą Silesią.

“Żółto-Czarni” dotychczas doskonale radzą sobie w zimowych grach kontrolnych. Wygrali każdą z pięciu konfrontacji, bez względu na poziom rozgrywkowy reprezentowany przez rywali. Tym razem podopieczni trenera Marcina Trzcionki sprawdzą się na wyjeździe, na tle beniaminka II ligi śląskiej, Silesii Miechowice.

Miechowiczanie całkiem niespodziewanie poprzedni, znakomity w swoim wykonaniu sezon zakończyli na 3 miejscu w tabeli bytomsko-zabrskiej okręgówki. Ekipa z dzielnicy Bytomia dzięki równej formie znalazła się w gronie 32 drużyn, tworzących nową V ligę w regionie, nazywaną II ligą śląską.

Architektem sukcesu i trenerem naszych sobotnich rywali jest doskonale znany i dobrze wspominany w Radzionkowie Marek Suker. Miniona jesień była dla jego ekipy niezwykle wymagająca. Silesia szykuje się więc do wiosennej batalii o utrzymanie w stawce. W pierwszej rundzie uzbierała 10 punktów, po obiecującym początku notując w końcówce roku kiepska passę. Jedną z przyczyn boiskowych kłopotów były dla miechowiczan problemy zdrowotne ich zawodników. Kontuzji doznał choćby jeden z kluczowych graczy – wychowanek UKS-u Ruchu Radzionków – Damian Dudziński, który do momentu odniesienia urazu zdobył jesienią dwa ligowe gole. Najlepszy strzelec miechowiczan – Marek Szubert, ma na swoim koncie trzy trafienia.

Podopieczni trenera Marka Sukera tej zimy zagrali dwa mecze sparingowe. Przegrali z ŁTS-em Łabędy 1:4, a przed tygodniem ograli Górnika Bobrowniki 3:1. Radzionkowianie pojadą do dzielnicy Bytomia z serią pięciu wygranych spotkań. Początek meczu Ruchu Radzionków z Silesią w Miechowicach zaplanowano na godzinę 11:15.