Statystyki z meczu z Górnikiem Piaski

Przewaga Ruchu nad rywalem wyrażała się przede wszystkim w liczbie strzałów.  Radzionkowianie jedenaście razy uderzali na bramkę Górnika, a w tym sześć prób było celnych. Gospodarze Bartosza Kucharskiego próbowali zaskoczyć sześć razy, a z ich trzech celnych strzałów, jak wiemy, dwa znalazły drogę do siatki. Trzeba tu podkreślić, że przed przerwą na koncie miejscowych były tylko dwie niecelne próby.

„Cidry” w całym meczu wykonały pięć rzutów rożnych, przy ani jednym przeciwnika. Jednak aż cztery z nich był wykonywane w pierwszych trzydziestu minutach gry! Zatem ogółem większość meczu była bardzo uboga w ten stały fragment gry.

Żółto-czarni częściej od rywali łapani byli na spalonych, choć tu przewaga jest mniejsza niż w przypadku powyżej przytocznych statystyk – cztery do trzech.

Remis mamy za to w liczbie przewinień. Oba zespoły zagrywały nieprzepisowo po dwanaście razy. Trzeba jednak podkreślić, że faule radzionkowian miały długo miękki charakter i odgwizdywane były daleko od bramki gości. Dopiero w ostatniej fazie meczu pojawiły się przewienienia Ruchu bliżej jego bramki. Górnik za to wiele razy faulował swoich przeciwników blisko pola karnego, o czym świadczą liczne rzuty wolne, a po jednym z nich padła przecież pierwsza bramka meczu.

 

Ruch Górnik
strzały ogółem 11 6
strzały celne 6 3
spalone 4

3

rzuty rożne 5 0
faule 12 12